Nie żyje Patrick-Louis Vuitton. Spadkobierca luksusowej marki miał 68 lat

Spadkobierca jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie nie żyje. Patryk-Louis Vuitton miał 68 lat.

Informacje na temat śmierci potomka założyciela domu mody Louis Vuitton potwierdzono na oficjalnych portalach społecznościowych marki. Kondolencje rodzinie zmarłego złożył m.in. dyrektor generalny domu mody LV Michael Burke.

Nie żyje spadkobierca luksusowej marki. Patrick-Louis Vuitton miał 68 lat

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Louis Vuitton dyrektor napisał:

Dzisiejszego ranka pogrążyliśmy się w żałobie. Patrick-Louis Vuitton był symboliczną postacią rodu Vuitton i naszego domu. Łączę się w bólu z przyjaciółmi i rodziną, w szczególności jego synami Pierre-Louisem oraz Benoit-Louisem, a także jego wnukami. W imieniu wszystkich zespołów przesyłamy im nasze wsparcie.

Patrick-Louis Vuitton zmarł w wieku 68 lat. Rodzina nie podała oficjalnej przyczyny śmierci. Spadkobierca założyciela marki dołączył do firmy w 1973 roku jako rzemieślnik stolarski, chociaż chciał zostać weterynarzem. Na zmianę decyzji młodego chłopaka nalegali jego dziadkowie, którzy chcieli, by kontynuował rodzinny biznes. Później jego głównym stanowiskiem było doradzanie w zakresie projektowania akcesoriów podróżniczych.

Patrick-Louis Vuitton był prawnukiem założyciela domu mody Louis Vuitton, która jest jedną z najbardziej popularnych marek luksusowych na świecie. Do tej pory jest to najczęściej podrabiana marka na świecie. Tylko jeden procent znajdujących się na rynku produktów z logo LV nie jest sfałszowanych.

Więcej o: