Polacy odsprzedają darmowe bilety na spotkanie z Davidem Attenborough. "Jest oburzony"

Sir David Attenborough już za kilka dni przyjedzie do Warszawy na spotkanie z fanami. Jak informował organizator, ujęty pozytywnym odzewem sam wystąpił z propozycją zorganizowania dodatkowych spotkań w 2020 roku. Niestety, na wieść, że niektórzy próbują odsprzedać bilety, poprosił, by do odwołania wstrzymać rezerwacje na przyszłoroczne spotkania.
Zobacz wideo

Spotkanie z podróżnikiem, biologiem i znanym narratorem wielu filmów przyrodniczych ma odbyć się w Centrum Nauki Kopernik 11 grudnia - tu rejestracja wymagana mimo darmowego wejścia na spotkanie przebiegła bez problemów. Zresztą David Attenborough sam monitorował proces.

David Attenborough w Warszawie. Rejestracja zakończyła się oskarżeniami

"Ujęty pozytywnym odzewem sam wystąpił z propozycją zorganizowania dodatkowych spotkań w 2020 roku, a my przyjęliśmy ją z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością, ciesząc się, że większa liczba osób będzie miała szansę poznać tego niezwykłego człowieka. Nie dość na tym – to Sir Attenborough namówił Jane Goodall, swą serdeczną przyjaciółkę, by również zdecydowała się na wizytę w Polsce" - piszą organizatorzy, wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Niestety, przy rejestracji na przyszłoroczne spotkanie ze znaną badaczką naczelnych, było tak dużo chętnych, że padły serwery. Z kolei część z tych osób, którym udało się zdobyć darmowe wejściówki, postanowiła na nich zarobić. Na stronie utworzonej na Facebooku pojawiło się oświadczenie, w którym organizatorzy zapewniają, że choć nie mieli wpływu na awarię systemu, starali się reagować na bieżąco i stąd m.in. decyzja o wstrzymaniu wszystkich rejestracji, o czym poinformowali zainteresowanych "najszybciej jak się dało".

Dalej czytamy: "Nasze działania spowodowały lawinę nieprzyjemnych komentarzy, w których pojawiły się oskarżenia o nieuczciwość, kumoterstwo i nieudolność. Dlatego Sir David upoważnił nas do przekazania Państwu, że jest mocno przygnębiony całą sytuacją. Trudno mu zrozumieć falę hejtu, która wylała się na organizatorów działających ściśle wg wytycznych jego i Jane Goodall".

Jest również oburzony faktem, iż pewne osoby, którym udało się zarejestrować, oferują odsprzedanie biletu za grube pieniądze... W związku z tym poprosił nas, byśmy do odwołania wstrzymali jakiekolwiek rezerwacje na przyszłoroczne spotkania. Ma nadzieję, że niebawem emocje opadną, bo bardzo się cieszył na spotkania z polskimi fanami. Jane Goodall jest równie zasmucona i podpisuje się pod słowami swego przyjaciela.

David Attenborough miał ponownie przyjechać na spotkanie z fanami w warszawskim Centrum Nauki Kopernik 20 lutego 2020 roku.

Więcej o: