Benefis Zenka Martyniuka w TVP. Na imprezie Jacek Kurski zaśpiewał fragment hitu disco-polo

W czwartek odbył się zorganizowany przez TVP benefis Zenka Martyniuka z okazji 30-lecia jego pracy artystycznej. Na koncert przyszedł sam prezes TVP Jacek Kurski.

Benefis odbył się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Rozpoczął się piosenką "Przez twe oczy zielone". Zenek Martyniuk podszedł do pierwszego rzędu, w którym stał Jacek Kurski. Skierował mikrofon w stronę prezesa Telewizji Polskiej, a ten zaśpiewał fragment utworu. Widać to na nagraniu zamieszczonym przez TVP Info na Twitterze.

Później, w rozmowie z Rafałem Brzozowskim, który prowadził benefis, Kurski zaznaczył, że przebój Martyniuka stał się popularny trzy lata temu, kiedy Reprezentacja Polski śpiewała go świętując awans do  Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Prezes TVP: Benefis Zenka Martyniuka wygrał w cuglach

Jacek Kurski na Twitterze ogłosił sukces benefisu Martyniuka, który, jak napisał, "był najbardziej oglądaną pozycją Świąt Bożego Narodzenia" i zgromadził przed telewizorami 3,9 mln widzów.

Benefis Zenka Martyniuka wygrał w cuglach i był najbardziej oglądaną pozycją Świąt Bożego Narodzenia. 3,9 mln widzów! Dziękujemy

- napisał na portalu społecznościowym prezes Telewizji Polskiej.

W czasie koncertu wystąpili m.in. Francesco Napoli, Izabela Trojanowska i Lombard.

>>> Zenon Martyniuk szczerze o synu. "Gazety mają prawo pisać. Trochę jest prawdy i trochę nie". Opowiedział też o wnuczce. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: