Wojciech Mann ruszył z facebookowym programem "O języku polityków". "Powitanie nie może być wąskie"

Kariera Wojciecha Manna jako gwiazdy mediów społecznościowych nabiera tempa. Dziennikarz zdecydował się zaprezentować pierwszy odcinek nowego formatu wideo, "O języku polityków". Rozprawia w nim nad tym, jak przy wywiadach witają się politycy, a jak witać by się mogli.
Zobacz wideo

Od odejścia z radiowej Trójki Wojciech Mann bynajmniej nie próżnuje - pisze, nagrywa, komentuje... Zdążył wydać dwa dosadne oświadczenia na temat swojego rozstania z Polskim Radiem, a kilka dni temu frapowała go sprawa wyborów prezydenckich, które zostały pierwotnie rozpisane na 10 maja tego roku. Jego najnowszą propozycją jest krótki format o nazwie "O języku polityków".

Zobacz też: Wojciech Mann dywaguje o wyborach prezydenckich: Skorzystać z pomocy służb mundurowych i opornych doprowadzić do urn? >>

Wojciech Mann o języku polityków: Polityk powinien swoim przywitaniem pokazać swoją miłość do odbiorcy i redaktora

- Kto z polityków zawraca sobie głowę akcentowaniem, kiedy sprawy ojczyzny ma na ustach? No więc siedzę w marynarce, gdyż jestem magistrem i będę mówił o języku polityków - rozpoczyna program Mann. Na warsztat bierze powitania. - Dzień dobry. I tu już źle, ponieważ powitanie dzisiaj w ustach polityka odpytywanego czy to w studiu telewizyjnym czy radiowym nie może być tak wąskie - mówi dziennikarz i zaznacza:

Polityk musi podkreślić swoją miłość do odbiorcy, jak również do redaktora. W związku z tym standardowo polityk wita się tak: "Dzień dobry pani redaktor, dzień dobry państwu". Tak jakby to były dwa różniące się byty. Ale jednak redaktor jest częścią państwa, jakkolwiek je rozumiemy.

Mann podsuwa pomysł powitania francuskiego: "Panie, panienki, panowie", jednak szybko dodaje, że takie powitanie należałoby dziś rozszerzać, na przykład "panowie i kawalerowie", a następnie "mówić tak daleko, żeby się oprzeć o niebezpieczną i bardzo groźną granicę LGBT". - Ale przecież apage satanas [łac. idź precz, szatanie!]. Zostajemy więc przy normalnym powitaniu... Nienormalnym, ale dzisiaj normalnym: "Witam panią redaktor i witam państwa" - zamyka odcinek prowadzący.

Czytaj też: Wojciech Mann i Piotr Bukartyk publikują piosenkę. "Adrian z wami" >>

Więcej o: