Wojciech Mann o majowych wyborach: Przestańmy jak barany słuchać oszołomów

Wojciech Mann po rozstaniu z radiową Trójką często udziela się w mediach społecznościowych i nie przebiera w słowach. Tym razem postanowił zaangażować się w akcję przeciw organizowaniu wyborów prezydenckich 10 maja.

W sieci (i nie tylko) pojawia się coraz więcej inicjatyw apelujących o to, aby ze względu na zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa przesunąć datę pierwszej tury wyborów prezydenckich, która jest zaplanowana na 10 maja. Do akcji #stopwybory2020 dołączył m.in. były dziennikarz Polskiego Radia. Wojciech Mann w wideo zamieszczonym na profilu akcji mówi:

Jestem normalnym człowiekiem, nie politykiem i dlatego uważam, że organizowanie wyborów prezydenckich w maju to efekt czyjegoś obłędu. Przestańmy wreszcie jak barany słuchać oszołomów. F*ck them all (ang. - p***rzyć ich wszystkich).

Wojciech Mann ruszył z facebookowym programem "O języku polityków". "Powitanie nie może być wąskie" >>

Wojciech Mann: Wybory w maju to efekt czyjegoś obłędu [WIDEO] 

To nie pierwszy raz, gdy Mann wypowiada się na tematy polityczne po odejściu z Trójki. Niecałe trzy tygodnie temu pisał na swoim Facebooku: "W ramach badania opinii publicznej uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższym pytaniem, a następnie zaznaczenie wybranej odpowiedzi. Co powinien zrobić szef dużej partii politycznej w sporym kraju, aby, nie bacząc na stan epidemii i ludzi hospitalizowanych oraz objętych kwarantanną, utrzymać termin wyborów prezydenckich bez zmian: a) skorzystać z pomocy służb mundurowych i opornych doprowadzić do urn b) ogłosić zwycięstwo wybranego kandydata bez zawracania sobie głowy opinią obywateli c) wykupić sobie bilet w jedną stronę dokądkolwiek i uzyskać zgodę odpowiednich organów na wykorzystanie go". Wpis spotkał się ze skrajnymi reakcjami fanów dziennikarza.

Tymczasem 6 kwietnia Sejm większością głosów strony rządowej przyjął ustawę w sprawie wyborów korespondencyjnych, by mogły odbyć się 10 maja. Ustawa trafiła do Senatu i choć wielu prawników i konstytucjonalistów przestrzega, że to nie będą wybory w rozumieniu prawa (nie zostanie zachowana m.in. gwarantowana przez prawo ich powszechność, tajność czy równość), a opozycja protestuje, na razie wszystko zmierza do realizacji scenariusza przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Listonosze skrzykują się na strajk przed wyborami. "Rząd brnie w szaleństwo po naszych trupach" >>

Wojciech Mann pracował w Trójce od 1965 roku. W ciągu ponad pięćdziesięciu lat prowadził audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic".

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: