Wojciech Mann o majowych wyborach: Przestańmy jak barany słuchać oszołomów

Wojciech Mann po rozstaniu z radiową Trójką często udziela się w mediach społecznościowych i nie przebiera w słowach. Tym razem postanowił zaangażować się w akcję przeciw organizowaniu wyborów prezydenckich 10 maja.

W sieci (i nie tylko) pojawia się coraz więcej inicjatyw apelujących o to, aby ze względu na zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa przesunąć datę pierwszej tury wyborów prezydenckich, która jest zaplanowana na 10 maja. Do akcji #stopwybory2020 dołączył m.in. były dziennikarz Polskiego Radia. Wojciech Mann w wideo zamieszczonym na profilu akcji mówi:

Jestem normalnym człowiekiem, nie politykiem i dlatego uważam, że organizowanie wyborów prezydenckich w maju to efekt czyjegoś obłędu. Przestańmy wreszcie jak barany słuchać oszołomów. F*ck them all (ang. - p***rzyć ich wszystkich).

Wojciech Mann ruszył z facebookowym programem "O języku polityków". "Powitanie nie może być wąskie" >>

Wojciech Mann: Wybory w maju to efekt czyjegoś obłędu [WIDEO] 

To nie pierwszy raz, gdy Mann wypowiada się na tematy polityczne po odejściu z Trójki. Niecałe trzy tygodnie temu pisał na swoim Facebooku: "W ramach badania opinii publicznej uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższym pytaniem, a następnie zaznaczenie wybranej odpowiedzi. Co powinien zrobić szef dużej partii politycznej w sporym kraju, aby, nie bacząc na stan epidemii i ludzi hospitalizowanych oraz objętych kwarantanną, utrzymać termin wyborów prezydenckich bez zmian: a) skorzystać z pomocy służb mundurowych i opornych doprowadzić do urn b) ogłosić zwycięstwo wybranego kandydata bez zawracania sobie głowy opinią obywateli c) wykupić sobie bilet w jedną stronę dokądkolwiek i uzyskać zgodę odpowiednich organów na wykorzystanie go". Wpis spotkał się ze skrajnymi reakcjami fanów dziennikarza.

Tymczasem 6 kwietnia Sejm większością głosów strony rządowej przyjął ustawę w sprawie wyborów korespondencyjnych, by mogły odbyć się 10 maja. Ustawa trafiła do Senatu i choć wielu prawników i konstytucjonalistów przestrzega, że to nie będą wybory w rozumieniu prawa (nie zostanie zachowana m.in. gwarantowana przez prawo ich powszechność, tajność czy równość), a opozycja protestuje, na razie wszystko zmierza do realizacji scenariusza przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Listonosze skrzykują się na strajk przed wyborami. "Rząd brnie w szaleństwo po naszych trupach" >>

Wojciech Mann pracował w Trójce od 1965 roku. W ciągu ponad pięćdziesięciu lat prowadził audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic".

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o:
Komentarze (310)
Wojciech Mann o majowych wyborach: Przestańmy jak barany słuchać oszołomów
Zaloguj się
 • boshary

  Oceniono 173 razy 127

  TAK TRZYMAĆ Panie Wojtku szkoda, że pozostali nie zrezygnowali z pracy w trójce, wstyd . Szacun dla PANA.

 • zoryan

  Oceniono 142 razy 112

  kaczynski wrog publiczny nr 1

 • ona010

  Oceniono 125 razy 107

  W koncu zaczynacie mowic wlasciwym jezykiem! Do jasnej cho.....ry, trzeba krzyczec I nazywac to co sie dzieje wlasciwymi slowami. To sa skonczone dranie, lobuzy i ryzykuja zycie I zdrowie Polakow dla korzysci politycznych....a media ciagle sie z nimi pieszcza

 • cim_cum

  Oceniono 128 razy 98

  Facet ma rację. Zbojkotujmy te wybory.

 • kina9

  Oceniono 113 razy 93

  Oszołomów ?
  To szaleńcy !! Zabraknie kiedyś dla nich miejsca na salach sądowych.

 • robson15

  Oceniono 94 razy 82

  Bardzo celnie to Pan ujął. Nie dajmy się jak barany prowadzić tej sekcie oszołomów i wodzem na czele. Przecież nie można dla kaprysu jednego małego człowieczka opętanego żądzą dyktatorskiej władzy ryzykować zdrowie i życie tysięcy ludzi. Czas się opamiętać i nie brać udziału w tej szopce.

 • sector23

  Oceniono 85 razy 67

  Jedno pytanie tylko: - czy istnieje jakaś regulacja prawna, ustawa lub zarządzenie, nakazujące właścicielom skrzynek pocztowych regularne ich opróżnianie?! To w zasadzie wszytko w temacie "wyborów" korespondencyjnych, jakie ta durna PiSowska banda usiłuje nam wkręcić.

 • kina9

  Oceniono 70 razy 56

  PiSowskie kundle. Dzisiaj przesadziliście. Nowogrodzka nakazała pluć na wszystkich przeciwników tzw. wyborów ale dzisiaj to wykazaliście się nadzwyczajną : efektywnością".
  90 % podstawionych komentarzy . Ile wam Prezes za to płaci forumowe dziwki?

 • alquoz

  Oceniono 68 razy 52

  prawda i tyle. oby jak najwięcej ludzi w PL przejrzało na oczy po tej epidemii - także epidemii arogancji i bezczelności władz i jednego posła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX