Maciej Stuhr pokazał wymowny film z opuszczaniem flagi Polski. "Wyjątkowo bez komentarza"

Maciej Stuhr aktywnie komentuje obecną sytuację w kraju i nie szczędzi krytycznych uwag politykom. Tym razem uznał, że jego komentarz jest zbędny i samo nagranie ukazujące policjanów zdejmujących flagę państwową z przeraźliwie krzypiącego masztu będzie wystarczające.
Zobacz wideo

Maciej Stuhr nie boi się wygłaszać kontrowersyjnych opinii i nie kryje się ze swoim krytycznym nastawieniem do rządu. Znalazł jednak nagranie na tyle jego zdaniem wymowne, że nawet on nie miał nic do dodania.

>>> Maciej Stuhr apeluje: Wybory trzeba przesunąć na wcześniej, oddam głos na Andrzeja choćby dziś <<<

Wymowny film z opuszczaniem flagi Polski. Maciej Stuhr: Wyjątkowo bez komentarza

Autor nagrania udostępnionego przez Macieja Stuhra napisał w poście "Ten film i ten dźwięk jest smutnym symbolem tego, co doświadczamy tu i teraz". Widzimy policjantów zdejmujących polską flagę z masztu - sytuacja jest o tyle przykra, że maszt skrzypi niezwykle donośnie:

>>> Maciej Stuhr o "Wiadomościach" TVP: Obecnie to główny program hejterski w Polsce <<<

Pod postem aktora pojawiły się liczne komentarze: "To jest dźwięk struktury kostnej naszego państwa. Smutne, ale prawdziwe", "Dla takiego przedstawienia nieudolności, że nie powiem pierdołowatości pocztu, brak słów. To jest bezczeszczenie flagi narodowej", "Jak byłem jako dziecko w ZHP robiliśmy to z większą precyzją i godnością", "Degrengolada. Przedszkolaki lepiej chodzą niż ci panowie".

Inni dodają: "No cóż - rzeczywistość skrzeczy. Chłopaki w kościele do mszy służyli to do flagi też się nadają. Widać tradycyjną bylejakość - o maszt nikt nie dba, nikt wcześniej nie sprawdził czy działa, "miśki" z łapanki niezgrane ze sobą (taka sztuka przejść równo kilkadziesiąt kroków - musztry nie było?). Za to pouczać, egzekwować (usiłować przynajmniej), wymądrzać się i bezmyślnie wykonywać to co "wadza" każe - pierwsi" czy " Bo myśmy ich źle zrozumieli kilka lat temu... 'Polska w ruinie' to była obietnica wyborcza".

Wcześniej Maciej Stuhr w jednym z wywiadów przyznał, że nie ogląda "Wiadomości" TVP, bo jego zdaniem to "główny program hejterski w Polsce". Na początku roku aktor opublikował na swoich profilach w mediach społecznościowych nagranie, w którym parodiował sławetny gest Joanny Lichockiej (posłanka po przyznaniu dwóch mld dofinansowania mediom publicznym wg krytyków pokazała opozycji środkowy palec, sama tłumaczyła, że pocierała palcem oko) i "dziękował" Sejmowi za to, że "dba o to, żebyśmy mieli co pooglądać".

Więcej o: