Michał Olszański kończy z Trójką. "Oskarżenia wobec Niedźwieckiego i Gila to obrzydliwość"

Michał Olszański kończy współpracę z Trójką. - W tej sytuacji na pewno nie wrócę na antenę - przekazał Michał Olszański portalowi Wirtualnemedia.pl we wtorek przed południem.

Wcześniej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dziennikarz przyznawał, że rozważa odejście z Programu Trzeciego Polskiego Radia. - Bezpośrednie uderzenie i zarzucenie Markowi Niedźwieckiemu manipulacji to jest moment, w którym trzeba zareagować. Te oskarżenia rzucane przeciwko niemu i Bartkowi Gilowi, posądzanie ich o manipulowanie głosami to obrzydliwość - mówił Olszański. Nie ukrywał, że i on spotykał się z ingerencją w swoją pracę w Trójce "z powodów obyczajowych":

Ja też doświadczyłem ingerencji, kiedy dwie godziny przed emisją na żywo "Godziny prawdy" audycja została zdjęta, a wcześniej wycofano nagraną rozmowę z drag queen z powodów obyczajowych.

Trójka. Michał Olszański odchodzi po 25 latach

Michał Olszański z Trójką był związany od 1995 roku, w latach 2000-2001 był dyrektorem programowym stacji. Zajmował się przede wszystkim tematyką sportową, współprowadził audycje "Potrójmy o sporcie", "Trzeci wymiar sportu" i "Trzecią stronę medalu". Jego głos można było usłyszeć także w audycji "Godzina prawdy".

Dziennikarz jest również współpracownikiem Telewizji Polskiej - do niedawna był prowadzącym "Pytanie na śniadanie", nadal prowadzi "Magazyn Ekspresu Reporterów" w TVP2.

Afera w Trójce. Zaczęło się od piosenki Kazika

Po tym, jak utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów (audycja była emitowana w piątek), na stronie Polskiego Radia pojawiła się awaria, a informacja o wynikach notowania zniknęła - ten fakt szybko zauważyli fani listy.

Początkowo redaktor naczelny Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski utrzymywał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy, później zmienił wersję. Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w poniedziałek zapowiedziała audyt listy przebojów i przekonywała, że piosenka Kazika powinna znaleźć się na czwartym, a nie pierwszym miejscu rankingu.

Przez skandal wokół Kazika i Trójki PiS jest na prostej drodze do odzyskania łatki "partii obciachu" [ANALIZA] >>

W wyniku afery w Trójce z radia odeszli m.in. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona i Agnieszka Szydłowska. Bojkot stacji lub prośbę o niegranie ich utworów na antenie publicznie ogłosili m.in. Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Organek czy Mateusz Szczygieł.

Więcej o: