Trójka. Jeden z dziennikarzy ujawnia: Mieliśmy "dni z prezydentem", musieliśmy promować Kaczyńskiego

Trwa afera związana z unieważnionym notowaniem Listy Przebojów Trójki, w wyniku której stację opuszczają kolejni dziennikarze. W rozmowie z WP jeden z nich anonimowo ujawnił, że na pokładzie zostali "nominaci polityczni i pasjonaci, dla których radio jest stylem życia".
Zobacz wideo

W ciągu ostatnich kilku dni współpracę z Trójką zakończyły takie nazwiska jak m.in. Piotr Metz, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska, Hirek Wrona i Marek Niedźwiecki. Wirtualna Polska rozmawiała z dziennikarzami, którzy pozostają w radiu. Anonimowy rozmówca stwierdził, że "jest patriotą Polskiego Radia", ale "ma poważny problem z powrotem na Myśliwiecką", a inni dodają, że władze Trójki w rzeczywistości "wykonują jedynie polecenia z góry".

Zobacz też: Dziennikarz Trójki skomentował na antenie sytuację w radiu: Zniknął magnes, który mnie przyciągnął >>

Trójka. Dziennikarze otwarcie: Radio zostało zdominowane przez Agnieszkę Kamińską 

- Nikt nic nie robi, zespół na zwolnieniach lub już pożegnał się z pracą. To praktyczny armagedon. Przeciętna pod względem muzycznym piosenka Kazika zrobiła nam rewolucję - powiedział WP jeden z radiowców. Jak zdradzili portalowi inni pracownicy Polskiego Radia, od jakiegoś czasu Trójką rządziły polecenia wydawane przez prezes Agnieszkę Kamińską w porozumieniu z Krzysztofem Czabańskim, szefem Rady Mediów Narodowych.

Dochodziło do takich absurdów, w których ręcznie ustalano każdy temat audycji "Za a nawet przeciw", aby tylko nie dać pretekstu do politycznych napięć. Wydawano nam polecenia promowania wywiadów Jarosława Kaczyńskiego w "Gazecie Polskiej Codziennie" i TVP Info. Gdy coś tam powiedział, otwieraliśmy tym serwisy informacyjne. Były także "dni z prezydentem", gdy każdy serwis zaczynał się w kampanii od jego słów

- ujawnił jeden z reporterów. Inny podkreślił: - Jestem patriotą Polskiego Radia, ale mam poważny problem z powrotem na Myśliwiecką, gdy przestawimy się na normalny tryb pracy po koronawirusie. Trójka została zarżnięta, grafik jest pusty, nie ma komu prowadzić programów. Zostali nominaci polityczni i pasjonaci, dla których radio jest stylem życia.

Dziennikarze zaznaczają, że afera wokół piosenki Kazika na LP3 to ostateczna kumulacja atmosfery, którą stworzyli w Trójce Kamińska i Tomasz Kowalczewski, dyrektor-redaktor naczelny Programu Trzeciego. Po odejściu Wiktora Świetlika odbywały się serie spotkań, podczas których Kowalczewski zapewniał, że "nie jest spadochroniarzem, który nie czuje anteny"; miała być odbudowana renoma stacji. Na pytanie WP, co wyniknęło z tych spotkań, odpowiedź brzmi: - Nic. Dyrektor nie miał realnego wpływu na antenę. Wykonywał polecenia z góry.

Dziennikarze odchodzą z Trójki po kontrowersyjnym notowaniu Listy Przebojów

Przypomnijmy, że dziennikarz Trójki Bartosz Gil ujawnił, iż w nocy z piątku na sobotę Piotr Metz otrzymał SMS-a od Tomasza Kowalczewskiego. Jego treść, potwierdzona przez samego Metza we wtorek, brzmiała: "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie". 

Decyzje o odejściu z Trójki są związane m.in. z zamieszaniem wokół piątkowego notowania Listy Przebojów. Pierwsze miejsce zajęła krytyczna wobec Jarosława Kaczyńskiego piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Informacje o notowaniu szybko jednak zniknęły ze stron internetowych rozgłośni. W sobotę dyrektor-redaktor naczelny Trójki, Tomasz Kowalczewski, poinformował, że "złamano regulamin" podczas 1998. notowania Listy Przebojów, co spowodowało decyzję redakcji o "unieważnieniu głosowania". Kowalczewski przekazał też, że winę ponosi prowadzący audycję Marek Niedźwiecki, który miał przesunąć utwór Kazika na pierwsze miejsce. 

Więcej o:
Komentarze (240)
Trójka. Jeden z dziennikarzy ujawnia: Mieliśmy "dni z prezydentem", musieliśmy promować Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • jan.zaprawa

  Oceniono 202 razy 188

  Tak z ciekawości pytam tych którzy głosują na PiS. Warto było walczyć i wychodzić na ulice za czasów PRL aby dożyć czegoś takiego?

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 133 razy 123

  PiS doszedł do władzy wyłącznie po to, by napchać sobie kabzę. Wyborców przekupił rzucając im ochłapy. Żadnym rządom w ciągu ostatnich 30 lat nie udało się tak epicko rozwalić do czego tylko się zbliżyła. Telewizję miałem w dudzie. Czasem obejrzałem "Wiadomości" zamiast wieczornej kawy, tak dla wzrostu adrenaliny. Ale rozwalenia "Trójki" wam nie wybaczę nigdy.

 • kolor

  Oceniono 101 razy 93

  Pisbolszewia wszystko zniszczy

 • justas32

  Oceniono 93 razy 85

  Panie Kowalczewski - jest Pan obrzydliwym pisowskim zerem. Takim Pana "niezapamiętamy" ...

 • biesczad1

  Oceniono 83 razy 79

  AGNIESZKA KAMIŃSKA na polecenie KC PiS miała zniszczyć niezależną i inteligenckąTrójkę - zadanie wykonane, panie prezesie!!!

 • drdr2

  Oceniono 64 razy 62

  Panie Girzyński, pewnie że wam to szkodzi, ale to nie sabotaż, to kaczyński otacza się miernotami i klakierami. I tacy są jak Kaczyński chce. Uczciwi ludzie już z PiS uciekli. Pozostali idioci i cynicy. I są rezultaty

 • roman_czwarty

  Oceniono 63 razy 61

  Pis nie rozumie, co to jest radio, co to jest telewizja.
  Pis nie rozumie, co to jest rzeczowa dyskusja, negocjacje wzajemne ustępstwa.

  PIS ROZUMIE TYLKO TO, CO DAJE IM OKREŚLONA, BIEŻĄCĄ KORZYŚĆ.
  co będzie jutro ich nie interesuje.

 • artur0121

  Oceniono 64 razy 58

  Elektorat PiSu nawet nie wie co się dzieje....jest za głupi żeby słuchać Trójki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX