Szef związku zawodowego dziennikarzy Trójki do Kowalczewskiego w Senacie: Co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość?

- Ty wiesz, że oni są najuczciwszymi ludźmi na świecie. Co spowodowało, że wylałeś na nich cysternę nieczystości? Gdzie i co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość? - zwrócił się do obecnego na sali Tomasza Kowalczewskiego Ernest Zozuń, jednocześnie broniąc dobrego imienia twórców Listy Przebojów Programu Trzeciego.
Zobacz wideo #Hot16challenge2 - Oto nasi faworyci [Popkultura Extra]

Po unieważnieniu ostatniego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego na temat sytuacji w Trójce debatowała senacka komisja kultury i środków przekazu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Radia (prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektor i redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski) i jego byli pracownicy, m.in. Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś, a także zawieszony po piątkowej audycji Bartosz Gil, współpracujący przy tworzeniu Listy Przebojów. "Z mojego od zawsze współpracownika i super druha postanowiono zrobić kozła ofiarnego" - napisała w sobotę na Facebooku Agnieszka Szydłowska, która wkrótce sama złożyła wypowiedzenie.

Szef związku zawodowego w Trójce do Kowalczewskiego: Byłeś naszym kolegą

Jedną z pierwszych wypowiadających się przed senacką komisją osób był przedstawiciel związku zawodowego dziennikarzy Trójki. Ernest Zozuń bronił ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego, zwracając się bezpośrednio do Kowalczewskiego. - Ty, Tomku doskonale wiesz, kim jest Marek Niedźwiecki. Doskonale wiesz, że on przygotowuje każdą swoją audycję najbardziej pieczołowicie, jak to jest tylko możliwe. Dba o każdą piosenkę i o każdą nutkę, żeby jak najpiękniej opowiedzieć słuchaczom tę swoją muzyczną historię. Doskonale wiesz, kim jest Bartek Gil, który tutaj jest z nami, że jest to szalony chłopak, który przeszukuje świat muzyki, by do Trójki ściągnąć najpiękniejsze brzmienia, by ta antena brzmiała nie tak, jak wszystkie inne - mówił i kontynuował:

Ty wiesz, że oni są najuczciwszymi ludźmi na świecie. Co spowodowało, że wylałeś na nich cysternę nieczystości? Gdzie straciłeś i co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość? Co spowodowało, że się nas wyrzekłeś? Byłeś naszym kolegą.

Afera w Trójce. To Kowalczewski pisał do Metza w sprawie piosenki Kazika

To Kowalczewski wysłał do Piotra Metza słynnego już sms-a. "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie" - brzmiała treść wiadomości. Najpierw, dzień po emisji listy, na której szczycie znalazła się piosenka Kazika, Kowalczewski przekonywał w komunikacie do mediów, że "podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy". Potem zmienił wersję - wydał kolejne oświadczenie, w którym zapewniał, że "nieprawidłowe głosowanie", w którym zwyciężyła piosenka Kazika, jest badane przez "radiowych informatyków". Władze stacji oskarżyły (bez podania nazwisk) też jednego z prowadzących, że celowo manipulował głosami i "ingerował w wolę słuchaczy".

Po tym, jak Metz ujawnił, że sms od dyrektora rzeczywiście przyszedł na jego numer i odszedł z Trójki, tuż przed rozpoczęciem posiedzenia senackiej komisji reporter TVN24 zapytał Kowalczewskiego, dlaczego go wysłał. - Miałem podstawy. Ale teraz nie będziemy o tym rozmawiać. Nikt nie kazał wysyłać mi tego SMS-a - odparł na senackim korytarzu dyrektor PR III. Wyraźnie wyprowadzony z równowagi, Kowalczewski stwierdził na koniec, że to nie piosenka Kazika miała drogą SMS-ową "zniknąć" z anteny. - Niczego nie cenzurowałem. A wie pan jaką o piosenkę chodzi? Nie mówiłem o piosence Kazika - mówił Kowalczewski.

Sprawa Trójki w Senacie. Prezeska PR: Słuchalność spadała w czasie, kiedy ci dziennikarze pracowali - to jest fakt niezaprzeczalny >>

Więcej o:
Komentarze (380)
Szef związku zawodowego dziennikarzy Trójki do Kowalczewskiego w Senacie: Co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość?
Zaloguj się
 • artau

  Oceniono 203 razy 195

  Słuchalność spadła, bo z trójki zrobiliście ambonę. W każdym serwisie musiał być ksiunc, biskup, nauka ip2, buk, honor itd. Od lat nie da się słuchać tego radia, wali z niego kruchtą

 • def11

  Oceniono 183 razy 175

  " Co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość? "

  Nastąpiła we mnie "dobra zmiana".

 • joasia.skora

  Oceniono 163 razy 159

  "Kowalczewski stwierdził na koniec, że to nie piosenka Kazika miała drogą SMS-ową "zniknąć" z anteny. - Niczego nie cenzurowałem. A wie pan jaką o piosenkę chodzi? Nie mówiłem o piosence Kazika - mówił Kowalczewski."
  A nie, to k u r v a spoko, jak nie tę piosenkę chodziło, to o co ten hałas. To inną piosenkę chciałem w y j e b a ć z anteny drogą esemesową.

  Ależ kompromitacja!

 • mariohudds

  Oceniono 132 razy 124

  Można upaść na twarz, na beton ale można też upaść na beton umazany wiadomo czym, panie dyrektorze.

 • chateau.respawned

  Oceniono 104 razy 100

  O jakiej by pan piosence nie mówił świadczy to o oderwaniu od przyzwoitości, panie Kowalczewski. Proszę szukać pracy na ul. Mysiej. Niebawem reaktywują urząd cenzury i przyjmą pana z otwartymi ramionami. Panie mendo.

 • 11lech

  Oceniono 94 razy 84

  W komentarzach pod teledyskiem czytamy "Dziękuję cenzurze trójki za reklamę, normalnie bym tu nie trafił", "Gdy cenzura osiąga efekt odwrotny od zamierzonego...", "Przed aferą z Trójką utwór miał 1,2 mln i teraz ma 5,2 mln. W ten sam weekend z Trójki odeszli też Hirek Wrona, Wojciech Mazolewski i Marcin Kydryński, który ze słuchaczami pożegnał się na antenie, Mariusz Szczygieł zapowiedział to samo. W poniedziałek swoje odejście ogłosiła z kolei Agnieszka Szydłowska, a artyści tacy jak Dawid Podsiadło czy Tomasz Organek ogłosili bojkot stacji. Były muzyk zespołu "Antyquariat" Tomasz Pawlak (podpisujący się jako Tomaldo Banjo) zamieścił na Facebooku wpis, w którym zarzucił Markowi Niedźwieckiemu, że ten otrzymywał pieniądze za umieszczanie piosenek na podium "Listy Przebojów Programu Trzeciego". Post szybko zniknął z sieci, jednak jego obszernymi fragmentami wciąż posługuje się portal tvp.info. Oto prawdy w wydaniu pis.

 • c.t.k

  Oceniono 82 razy 78

  Czy was czasami solidnie nie po3.14erdoliło, żeby apelować do PIS o przyzwoitość?.

 • apolis

  Oceniono 82 razy 78

  Człowiek w masce i kobieta z maską zamiast twarzy, o oczach rekina... (Copyright by M. Gretkowska).

 • sailor2016

  Oceniono 79 razy 69

  Nie wiem na czym to polega ale jak ktoś zwiąże się z pis to traci wszelkie przymioty ludzi uczciwych i przyzwoitych. Może to jakieś "opętanie" albo w tych ludziach zawsze było szambo tylko nie było sprzyjających okoliczności aby wylało z nich na zewnątrz. Kiedy to się wszytko skończy niewątpliwie będziemy mogli podziękować Kaczyńskiemu za jedno. Dzięki niemu wypłynęły na wierzch wszelkie ludzkie ścieki i ekskrementy. Trzeba tylko zadbać aby potem pozostały tam gdzie ich miejsce. Czyli w "szambie".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX