Magda Jethon była szefową Trójki w 2009 roku, ale 29 grudnia została odwołana. Na skutek trwającego 10 miesięcy protestu zespołu, ponownie została powołana na stanowisko dyrektora w listopadzie 2010 i pełniła tę funkcję do stycznia 2016. W kwietniu tego roku pojawiła się informacja, że Jethon, Wojciech Mann i kilka innych osób zaczyna prace nad stworzeniem internetowego Radia Nowy Świat.
Słuchacze wpłacili już milion złotych na Radio Nowy Świat. "Kolejne ogłoszenie w weekend" >>
W związku z aferą w Trójce, którą rozpoczęło unieważnienie ostatniego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego po tym, jak wygrała je krytyczna wobec wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu 10 kwietnia, z rozgłośnią pożegnał się m.in. prowadzący tę audycję Marek Niedźwiecki. Magda Jethon w kilku ostatnich wywiadach stanęła w obronie prezentera. Jedną z jej opowieści została zacytowana w poście fanpejdża Ratujmy Trójkę, zrzeszającego słuchaczy niezadowolonych ze zmian, jakie zaszły w rozgłośni w ostatnich latach:
- Marek zawsze był osobą skromną - do dziś mieszka na 50 metrach kwadratowych. Przytoczę historię: był moment, gdy Trójka znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Przyszedł do mnie wtedy Marek i powiedział: 'Wiesz co, dostałem właśnie nagrodę od ministra kultury - 50 000 zł. możesz mi przynajmniej przez pół roku nie płacić honorariów'. Na podobny gest nie byłoby stać kogoś, kto żyje z nieuczciwego brania pieniędzy za cokolwiek.
Jethon opowiadała tę historię m.in. w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf dla "Gazety Wyborczej" i z Katarzyną Janowską w Onecie.
Marek Niedźwiecki po 35 latach pracy odszedł ze stacji po tym, jak oskarżono go o zmanipulowanie ostatniej, piątkowej Listy Przebojów Trójki. Prezenter wydał oświadczenie, które opublikował Onet. Jak wskazuje Niedźwiecki, zwrócił się do Polskiego Radia i TVP z wezwaniem przedprocesowym. Żąda oficjalnych przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa. W piśmie wskazuje, że oficjalne przeprosiny mają zostać opublikowane przez TVP i Polskie Radio w terminie trzech dni od doręczenia wezwania.
Po tym, jak dyrektor redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego, z rozgłośni odeszli m.in. Piotr Metz, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska, Michał Olszański, Marcin Kydryński, Tomasz Rożek, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach czy Filip Jaślar.