Magda Jethon o Marku Niedźwieckim: Gdy sytuacja Trójki była trudna, powiedział, że mogę mu przez pół roku nie płacić

- Wątpię, żeby na podobny gest było stać kogoś, kto ma taki pomysł na życie jak nieuczciwe branie pieniędzy za cokolwiek - mówi o Marku Niedźwieckim była dyrektorka Trójki. Magda Jethon niedawno razem z innymi byłymi pracownikami stacji zdecydowali się założyć Radio Nowy Świat.
Zobacz wideo Niedźwiecki czytał na antenie erotyki. Wybierał najbardziej soczyste fragmenty

Magda Jethon była szefową Trójki w 2009 roku, ale 29 grudnia została odwołana. Na skutek trwającego 10 miesięcy protestu zespołu, ponownie została powołana na stanowisko dyrektora w listopadzie 2010 i pełniła tę funkcję do stycznia 2016. W kwietniu tego roku pojawiła się informacja, że Jethon, Wojciech Mann i kilka innych osób zaczyna prace nad stworzeniem internetowego Radia Nowy Świat. 

Słuchacze wpłacili już milion złotych na Radio Nowy Świat. "Kolejne ogłoszenie w weekend" >>

Magda Jethon: Marek Niedźwiecki zawsze był osobą skromną

W związku z aferą w Trójce, którą rozpoczęło unieważnienie ostatniego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego po tym, jak wygrała je krytyczna wobec wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu 10 kwietnia, z rozgłośnią pożegnał się m.in. prowadzący tę audycję Marek Niedźwiecki. Magda Jethon w kilku ostatnich wywiadach stanęła w obronie prezentera. Jedną z jej opowieści została zacytowana w poście fanpejdża Ratujmy Trójkę, zrzeszającego słuchaczy niezadowolonych ze zmian, jakie zaszły w rozgłośni w ostatnich latach:

- Marek zawsze był osobą skromną - do dziś mieszka na 50 metrach kwadratowych. Przytoczę historię: był moment, gdy Trójka znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Przyszedł do mnie wtedy Marek i powiedział: 'Wiesz co, dostałem właśnie nagrodę od ministra kultury - 50 000 zł. możesz mi przynajmniej przez pół roku nie płacić honorariów'. Na podobny gest nie byłoby stać kogoś, kto żyje z nieuczciwego brania pieniędzy za cokolwiek.

Jethon opowiadała tę historię m.in. w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf dla "Gazety Wyborczej" i z Katarzyną Janowską w Onecie.

Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki, złożył wezwanie przedprocesowe do władz TVP

Marek Niedźwiecki po 35 latach pracy odszedł ze stacji po tym, jak oskarżono go o zmanipulowanie ostatniej, piątkowej Listy Przebojów Trójki. Prezenter wydał oświadczenie, które opublikował Onet. Jak wskazuje Niedźwiecki, zwrócił się do Polskiego Radia i TVP z wezwaniem przedprocesowym. Żąda oficjalnych przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa. W piśmie wskazuje, że oficjalne przeprosiny mają zostać opublikowane przez TVP i Polskie Radio w terminie trzech dni od doręczenia wezwania.

Po tym, jak dyrektor redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego, z rozgłośni odeszli m.in. Piotr Metz, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska, Michał Olszański, Marcin Kydryński, Tomasz Rożek, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach czy Filip Jaślar.

Więcej o:
Komentarze (167)
Magda Jethon o Marku Niedźwieckim: Gdy sytuacja Trójki była trudna, powiedział, że mogę mu przez pół roku nie płacić
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 85 razy 73

  Pani dyrektor, fani Trójki wszystko to wiedzą i nie trzeba ich przekonywać. Fani Trujki wszystko to mają w pogardzie i nie da się ich przekonać.

 • roman_czwarty

  Oceniono 81 razy 65

  I tacy własnie ludzie nie mają szans na "przetrwanie"
  trwającego od pięciu lat szaleństwa.
  SZKODA, BARDZO WIELKA SZKODA.

 • fervex.adult

  Oceniono 57 razy 47

  Piekne! Po prostu dba o to co jest dla niego wazne bardziej niz o pieniadze. Trzeba to koniecznie opowiedziec pani Ogorek z TVP.

 • bokaj

  Oceniono 43 razy 35

  I takich ludzi PISS MUSi zniszczyć, bo są za bardzo niezależni.
  Kto widział wczorajsze obrady komisji senackiej z dziennikarzami Trójki i szefostwem, ten zobaczył z jednej strony ludzi wolnych i mądrych, z drugiej parę (prezeska i dyrektor) zastraszonych, niegramotnych ciemniaków.
  Ta ostatnia kategoria jest przez PISS preferowana - bo tylko tacy są zdolni zburzyć wszystko.
  Właśnie dokonują tego w Trójce.
  A płatne PISS-trolle internetowe uspokajają ich sumienia pieprzeniem, ze radio się waśnie "dekomunizuje"... Główny dekomunizator: towarzysz Czabański Krzysztof, wieloletni aktywista PZPR.
  Gdyby ta prezeska i ten dyrektorek nie byli głupi nigdy by nie pozwolili się uwikłać w taką ponurą farsę. A tak - są jej prześmiesznymi bohaterami.

 • czarnyminio

  Oceniono 42 razy 34

  Historia się powtarza, Dyktatura ciemniaków.

 • misiek12321

  Oceniono 41 razy 31

  K... A ludzie, dostał nagrodę z którą mogl zrobić co chce. A Wy już pi... ze to wychodzi spora suma do ręki na miesiąc. Mówię to o zj... ach "czesiu. wieśniak" i "hihot. Md". Was gn... ki na taki gest na pewno nie byłoby stać. Nawet przez wasze pustostany nie przeszłaby taka myśl

 • justas32

  Oceniono 40 razy 28

  Panie Marku - z Panem za mikrofonem spędziłem dużą część swojego życia. Dzięki Panu było ono lepsze. Dziękuję ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX