Otwierają się kolejne kina samochodowe w Polsce. Warszawa, Kraków i Poznań po pierwszych seansach

W dobie zamkniętych z powodu pandemii koronawirusa kin do łask powracają kina samochodowe. Pierwsze seanse odbyły się w części polskich miast z dużym powodzeniem - i już planowane są kolejne.

Oczekiwanie na otwarcie kin, które odbędzie się najprawdopodobniej w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, można umilić sobie wycieczką do kina samochodowego. Coraz więcej tego typu inicjatyw pojawia się w licznych polskich miastach. Poniżej zamieszczamy krótki przegląd tego, gdzie i kiedy jest okazja do skorzystania z seansu.

Zobacz też: Kiedy otwarcie kin? Gliński: "Nie potrafię tego przewidzieć". Na razie alternatywa to kina plenerowe >>

Kina samochodowe w Polsce. W Sopocie zabytkowe auta, we Wrocławiu jakość 4K

  • Wrocław: Kino samochodowe na parkingu przy Stadionie Wrocław ruszyło w piątek 22 maja i przyciągnęło tłumy. W rozmowie z wrocławską "Wyborczą" przedstawiciel stadionu zapowiedział, że niedługo pojawi się repertuar na kolejne weekendy, a organizatorzy planują podtrzymać działalność kina aż do sierpnia. Seanse wyświetlane w jakości 4K będą się odbywać w piątki i soboty w godzinach 22:00 i 0:30, a w niedziele o 22:00.
  • Poznań: W Poznaniu kino samochodowe na terenie Wielkopolskiej Giełdy Odzieżowej zainaugurowało działalność już 18 maja pokazem "Hejtera" Jana Komasy. W tym tygodniu chętni widzowie obejrzą m.in. "Mayday", "Boże Ciało", "Hejtera", "Jak zostałem gangsterem", "Doktora Dolittle" i "Dżentelmenów". Seanse odbywają się codziennie o 21:30, zaś w piątki, soboty i niedziele grane są dwa filmy. Więcej informacji zdobędziecie pod tym linkiem
  • Kraków: Mieszkańcy Krakowa mogą odwiedzać kino samochodowe na parkingu przy Stadionie Miejskim. Pokazy rozpoczynają się o 21:00. W piątek 29 maja zostanie zagrany film "Na noże", a w sobotę "Dżentelmeni". 
  • Trójmiasto: W Gdyni, Sopocie i Gdańsku pojawiły się trzy kina samochodowe. Portal Trojmiasto.pl podaje, że szczególnie zachwyca sopockie kino samochodowo-plenerowe, w którym można zasiąść w klasycznych, zabytkowych autach. Szczegóły na temat programów trójmiejskich kin samochodowych oraz cen biletów znajdziecie pod tym linkiem.
  • Warszawa: W stolicy pierwsze kino samochodowe otwarto na terenie Stalowni Praskiej. 21 maja odbył się udany pokaz "Pulp Fiction" Quentina Tarantino - cena za wjazd jednego samochodu wynosiła 50 zł. Kolejne seanse najprawdopodobniej już są w drodze.
  • Łódź: Jak podaje "Dziennik Łódzki", kino samochodowe przy stadionie Widzewa, które rozpoczęło działalność 23 maja, będzie pokazywać filmy każdego dnia (dwa pokazy dziennie) aż do 28 czerwca. W "Dzienniku" czytamy, że na poniedziałki zarezerwowano kino romantyczne, na wtorki  - europejskie i polskie kino, na środy - filmy akcji. W czwartki będą grane filmy sportowe, a w piątki - hollywoodzkie hity kinowe. Cena biletu to 45 zł za jedno auto.
  • Warmia i Mazury: Kina samochodowe działają również na Warmii i Mazurach. W Ełku 27 maja o 21:00 na terenie targowiska miejskiego odbędzie się pokaz "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego. Z kolei w Braniewie na parkingu przy basenie miejskim kino samochodowe będzie działać w dniach 30 i 31 maja. W sobotę 30 maja o 18:00 ruszy seans komedii "Wszystko albo nic", a o 20:30 zostanie pokazany horror "Herezja". Z kolei w niedzielę o 16:00 rozpocznie się "Wyprawa Magellana", zaś o 18:30 - "Gotowi na wszystko. Exterminator".
Zobacz wideo
Więcej o: