Kuba Strzyczkowski został nowym dyrektorem Trójki. Zastąpił Tomasza Kowalczewskiego

Zmiany we władzach Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jak potwierdził Presserwis, nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym Trójki został Kuba Strzyczkowski.
Zobacz wideo

Kuba Strzyczkowski na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który zarządzał stacją od listopada 2019 roku. O Kowalczewskim zrobiło się głośno, kiedy zdecydował o unieważnieniu wyników 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, którą wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój". Jego zwycięstwo miało być wynikiem "pomyłki" i "złamania regulaminu" LP3. 

Zobacz też: Marek Niedźwiecki złożył wezwanie przedprocesowe do władz mediów publicznych. Żąda oficjalnych przeprosin, daje trzy dni >>

Kuba Strzyczkowski przejmuje stery w Trójce

Kuba Strzyczkowski jest związany z Programem Trzecim PR od 30 lat. W jego biogramie na stronie Polskiego Radia czytamy: "Przez wiele lat prowadził popołudniową audycję 'Zapraszamy do Trójki', teraz w tej audycji spotyka się ze słuchaczami w piątki. Częściej, bo codziennie od poniedziałku do czwartku, Pan Kuba sprawdza, czy Polacy są "Za, a nawet przeciw" (o godz. 12:05) w kwestii ważnych spraw społecznych, ekonomicznych i politycznych. Mistrz Trójkowych licytacji na rzecz rodzinnych domów dziecka w ramach akcji Idą Święta".

Słuchacze Trójki domagają się odwołania prezeski Polskiego Radia

Po ostatnich wydarzeniach w radiowej Trójce, które doprowadziły do odejścia kilkunastu dziennikarzy i pracowników radia, w sieci pojawiła się petycja do Rady Mediów Narodowych. Podpisane pod nią osoby żądają dymisji Agnieszki Kamińskiej, która pełni funkcję prezeski Polskiego Radia. Jest już ponad 10 tys. podpisów.

Zobacz więcej: Afera w Trójce. Słuchacze żądają dymisji prezeski Radia Polskiego. Zbierają podpisy pod petycją >>

Więcej o: