Bronił cenzury w Trójce. Teraz ludzie radia nie chcą pracować z Rogalskim

Mirosław Rogalski od kwietnia jest zastępcą dyrektora-redaktora naczelnego Trójki, ale po tym, jak jego bezpośrednim przełożonym został Kuba Strzyczkowski, prawdopodobnie nie utrzyma się na stanowisku. Jak podaje Press.pl, chociaż chciałby zostać w stacji, dziennikarze nie chcą z nim pracować.
Zobacz wideo Niedźwiecki - to on tak naprawdę stworzył LP3

To Mirosław Rogalski 18 maja prezentował statystyki przygotowane na zlecenie władz Polskiego Radia, które miały udowodnić ingerencję prowadzących w układ miejsc na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Przekonywał, że to "Wojownik z miłości" Bartasa Szymoniaka a nie "Twój ból jest lepszy iż mój" Kazika powinien znaleźć się na pierwszym miejscu 1998. notowania listy, które później decyzją ówczesnego redaktora naczelnego Trójki zostało unieważnione. W związku z tymi oskarżeniami z rozgłośnią postanowił rozstać się m.in. prowadzący audycję Marek Niedźwiecki.

Mirosław Rogalski zostanie w Trójce? "Nikt przyzwoity nie zechce z nim współpracować"

Sam Kuba Strzyczkowski, który kilka dni temu zastąpił na stanowisku dyrektora-redaktora naczelnego Tomasza Kowalewskiego, przyznał w rozmowie z Press.pl, że zespół nie chce pracować z Rogalskim. Dodał, że trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy w Trójce jest kierownik czy dyrektor, do którego nikt się nie odzywa, a jego zdaniem tak będzie wyglądała relacja innych pracowników stacji z wicedyrektorem.

Sam Rogalski twierdzi, że rozmowy z nowym dyrektorem trwają, ale jeśli wsłuchać się w słowa dziennikarza Trójki oraz wiceprzewodniczącego Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia Wojciecha Dorosza, Rogalskiemu trudno byłoby odnaleźć się w zespole, który po dymisji Kowalczewskiego próbuje ściągnąć do radia Strzyczkowski. Dorosz mówił Pressowi:

Najbardziej wspomoże Kubę i Trójkę, odchodząc. Po występie na osławionej konferencji nikt przyzwoity nie zechce z nim współpracować. Przed wyjściem może jeszcze tylko przeprosić Marka, Bartka i Halinę - choć raczej nie spodziewam się, aby był w stanie zrozumieć, co w istocie zrobił.

Chodzi o Marka Niedźwieckiego, Bartosza Gila (zawieszonego w obowiązkach przez Kowalczewskiego i Halinę Wachowicz) - ludzi pracujących przy Liście Przebojów Trójki.

Kim jest Mirosław Rogalski?

Mirosław Rogalski został zastępcą dyrektora-redaktora naczelnego Trójki zaledwie w kwietniu tego roku, wcześniej był m.in. korespondentem Trójki z Torunia i Bydgoszczy, prowadzącym "Zapraszamy do Trójki" i dziennikarzem telewizyjnym. Był współgospodarzem "Alarmu" w TVP1. Jak można przeczytać na stronie Polskiego Radia, Rogalski to "słuchacz Trójki od lat 80., urodzony w 1964 roku w Toruniu miłośnik twórczości Grzegorza Ciechowskiego i muzyki nowej fali".

Rogalski został zastępcą Kowalczewskiego, który był dyrektorem-redaktorem naczelnym Trójki od listopada 2019 roku. Po aferze w Trójce, związanej z piosenką Kazika, Kowalczewski pożegnał się ze stanowiskiem.  W sieci pojawiła się także petycja do Rady Mediów Narodowych, w której podpisane pod nią osoby żądają dymisji Agnieszki Kamińskiej, która pełni funkcję prezeski Polskiego Radia.

Więcej o: