Dzień Dziecka. Politycy opowiadają bajki: Morawiecki czyta Tuwima a Czaputowicz "Cień"

Z okazji Dnia Dziecka politycy postanowili zrobić coś miłego dla najmłodszych. Na rządowych stronach ukazała się seria nagrań, w których premier Mateusz Morawiecki oraz m.in. Piotr Gliński i Jadwiga Emilewicz czytają najsłynniejesze polskie wierszyki. I tak przykładowo minister Jacek Czaputowicz czyta wiersz "Cień" autorstwa Ludwika Jerzego Kerna.
Zobacz wideo

Dzień Dziecka w tym roku jest o tyle wyjątkowy, że ciągle obowiązują różne obostrzenia związane z koronawirusem. Przedstawiciele rządu w związku z tym zorganizowali E-Dzień Dziecka, w ramach którego czytają dla najmłodszych polskie wierszyki i bajki, które są nam bliskie już od pokoleń. W akcji wzięło udział kilkanaście osób, w tym premier Mateusz Morawiecki.

>>> Program TV na 1 czerwca. Co ciekawego oglądać w TV? <<<

Politycy opowiadają bajki na Dzień Dziecka. Premier czyta dla dzieci "Lokomotywę"

Nagrania z politykami czytającymi bajki znajdziemy na oficjalnym Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się zinterpretować na tę okoliczność słynny wierszyk "Lokomotywa" autorstwa Juliana Tuwima. Jak mu poszło, możecie ocenić sami:

 

Z kole minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zdecydował się na utwór "Cień" Ludwika Jerzego Kerna. Nie wiemy, czy ten wybór ma coś wspólnego z Andrzejem Dudą, który w ramach #hot16challenge2 rapował o "ostrym cieniu mgły", ale sam wierszyk bardzo polecamy. Minister naprawdę się przyłożył do lektury.

Ten mój cień, śmieszny cień,
Chodzi za mną cały dzień.
Robi wszystko to co ja
Ja gram w piłkę, on też gra.
 

Jadwiga Emilewicz postanowiła przeczytać najmłodszym "Kota w butach", Michał Dworczyk czyta wiersz "Dymek", a z kolei minister kultury Piotr Gliński wybrał wierszyk Joanny Papuzińskiej "Tygryski".

 

Dla najmłodszych czytali także m.in. Marlena Maląg, Marcin Przydacz, Michał Woś, Piotr Wawrzyk, Danuta Dmowska-Andrzejuk, Michał Kurtyka, Dariusz Piontkowski, Magdalena Rzeczkowska, Andrzej Adamczyk Ireneusz Zyska, Anna Gembicka czy Wojciech Murdzek. Niestety pod filmami wyłączono możliwość komentowania, więc nie możemy sprawdzić, czy najmłodszym popisy oratorskie polityków przypadły do gustu.

Więcej o: