Radio Nowy Świat. Do ekipy dołącza Michał Nogaś. Znamy oficjalną datę startu rozgłośni

Radio Nowy Świat ruszy w piątek, 26 czerwca. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami pierwszą audycję poprowadzi Wojciech Mann. Zagości u niego Michał Nogaś - panowie współtworzyli w Trójce piątkowy segment "Trójkowy znak jakości". Nogaś w Nowym Świecie zostanie na dłużej.
Zobacz wideo

Portal WirtualneMedia.pl poinformował, że Radio Nowy Świat zadebiutuje 26 czerwca. Wojciech Mann zaznaczył, że taka data jest planowana, "jeżeli wszystko się dobrze ułoży". Dodatkowo na facebookowym profilu radia pojawiło się ogłoszenie o dołączeniu Michała Nogasia do ekipy. Na początek Nogaś pojawi się w premierowej audycji Wojciecha Manna, a potem wystartuje z własnym programem.

Zobacz też: Radio Nowy Świat. Marcin Kydryński dołącza do ekipy. "Trudno o piękniejszy prezent" >>

Radio Nowy Świat. Michał Nogaś ponownie w radiu o książkach

Michał Nogaś pracował w Trójce w latach 2000-2016. Prowadził audycje: "Z najwyższej półki", "Klub Trójki", "Do południa", a także współtworzył "Radiowy Dom Kultury" z Agnieszką Szydłowską i Agnieszką Obszańską. W piątkowe poranki o 7:45 rozmawiał z Wojciechem Mannem o premierach książkowych w krótkiej audycji "Trójkowy znak jakości". Ta forma powróci wraz ze startem Radia Nowy Świat. Dodatkowo Nogaś w każdą niedzielę będzie prowadził godzinny program, który powstanie we współpracy z czasopismem "Książki. Magazyn do czytania".

Byli dziennikarze Trójki tworzą Radio Nowy Świat

Na założenie radia Nowy Świat udało się zebrać już ponad milion zł - pieniądze wpłacono za pośrednictwem strony Patronite. Deklarowane miesięczne wsparcie dla inicjatywy przekracza 640 tys. zł. Ponieważ rozgłośnia ma się opierać tylko o crowdfunding, nie będzie konieczności emitowania reklam na antenie. Twórcy radia zapowiadają również, że na antenie nie zabraknie publicystyki, ale zabraknie miejsca dla polityków. Patrycja Macjon, udziałowczyni spółki Ratujmy Trójkę, w rozmowie z serwisem Press.pl mówiła:

Na pewno nie będziemy zapraszać polityków, to nasza żelazna zasada. Chcielibyśmy za to zaprosić publicystów o różnych poglądach. Ostatnią rzeczą, jakiej byśmy sobie życzyli, to konotowanie nas z jedną stroną politycznego sporu. Dziennikarze prowadzący audycje i wywiady nie będą mieli prawa dzielić się swoją opinią czy poglądami politycznymi w danym temacie.

Na antenie radia Nowy Świat występować będą m.in. Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Fisz, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski i Marek Napiórkowski, wsparcie obiecał dodatkowo Wojciech Malajkat. Swój udział w projekcie potwierdzili zarówno Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki. W audycji "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" swoje listy przebojów zaprezentują m.in. Dorota Segda, Maciej Stuhr czy Jerzy Radziwiłowicz. W stacji wystąpi także krytyk filmowy Tomasz Raczek, usłyszymy też Michała Rusinka. 

Więcej o: