Trójka. W radiu kolejne nowe audycje. Powróci Katarzyna Kłosińska

Radiowa Trójka, którą od niedawna kieruje Kuba Strzyczkowski, proponuje słuchaczom następne nowości. Oprócz premierowych audycji do eteru ponownie zawita Katarzyna Kłosińska z programem "Co w mowie piszczy".
Zobacz wideo

Po rewolucji w Programie Trzecim Polskiego Radia, rozpoczętej przez 1998. notowanie Listy Przebojów Trójki, stacja stara się na nowo zdobyć serca słuchaczy. Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor-redaktor naczelny, dba o powiew świeżości, a jednocześnie walczy o powroty znanych i lubianych dziennikarzy. Do Piotra Metza, Piotra Stelmacha, Katarzyny Stoparczyk i Ernesta Zozunia właśnie dołączyła Katarzyna Kłosińska.

Zobacz też: Trójka. Ernest Zozuń: Muszę odbudować redakcję, która wygląda jak Warszawa po wojnie >>

Katarzyna Kłosińska znowu w Trójce. Piotr Stelmach ze świeżym formatem 

Kłosińska ponownie poprowadzi audycję "Co w mowie piszczy?", nadawaną w piątkowym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki". Językoznawczyni odeszła z Trójki 22 maja wraz z kilkunastoma innymi pracownikami rozgłośni, którzy opuścili ją w ramach protestu przeciwko posunięciom włodarzy radia wobec Listy Przebojów Trójki i jej prowadzących.

Wśród nowych programów znalazł się blok współprowadzony przez Piotra Stelmacha i Gabrielę Darmetko pod roboczą nazwą "Byle do trzynastej". Serwis WirtualneMedia.pl podaje, że swoją audycję otrzymał także Daniel Wyszogrodzki, który we wtorki dostarczy słuchaczom muzykę w "Kluczu do autostrady". W czwartki w godzinach 10-13 na antenie zagości natomiast Michał Margański - ze szczegółami dziennikarz każe czekać na pierwszą emisję.

Niebawem w Trójce pojawi się także Beata Pawlikowska, która ostatnio gościła w Trójce 22 lata temu. 21 czerwca zadebiutuje program "Blondynka w Trójce". Słuchowisko zaplanowano na dwie godziny. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami Pawlikowska wyjaśniła, że skupi się na podróżowaniu i muzyce, a także tajemniczo zachęciła: - Będzie też coś ponadto, ale na razie nie zdradzę więcej.

Zespół Trójki oczekuje przeprosin od Agnieszki Kamińskiej

15 czerwca zespół Trójki wystosował do Agnieszki Kamińskiej list otwarty w związku z oskarżeniem o fałszowanie wyników głosowania słuchaczy i "sugerowaniem ich nieuczciwości". - Jesteśmy przekonani o ich uczciwości i rzetelności - piszą i podkreślają, że publiczne oskarżenia godzą nie tylko w dobre imię dziennikarzy, lecz także niszczą potrzebne do prawidłowego działania Radia Polskiego zaufania słuchaczy.

Radiowa ekipa zaapelowała o umieszczenie m.in. na antenach Polskiego Radia i stronach internetowych spółki przeprosin dla Bartosza Gila, Marka Niedźwieckiego i Haliny Wachowicz, na których spadł ciężar oskarżeń za rzekome nieprawidłowości w 1998. notowaniu Listy Przebojów Trójki, wygranej przez "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. Kiedy stanowisko dyrektora Trójki przejął Kuba Strzyczkowski, przeprosił Marka Niedźwieckiego na antenie Trójki. Nie uczyniła tego jednak prezeska radia, w związku z czym dziennikarz po wysłaniu pisma przedprocesowego pod koniec maja 11 czerwca pozwał Polskie Radio, prezeskę i byłego dyrektora Trójki, Tomasza Kowalczewskiego

Zobacz więcej: Zespół Trójki chce, żeby Kamińska przeprosiła Niedźwieckiego i resztę. Wysłali pismo >>

Więcej o: