Debata prezydencka TVP. Andrzej Duda w Końskich. O której się odbędzie? Gdzie oglądać?

Już w poniedziałek 6 lipca odbędzie się debata prezydencka w TVP. Na pytania publiczności w Końskich odpowiadać będzie Andrzej Duda. Kiedy dokładnie się odbędzie? Gdzie oglądać? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Wszystko wskazuje na to, że przed II turą wyborów nie odbędzie się bezpośrednie starcie pomiędzy Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą. W debacie w formule town hall weźmie udział tylko urzędujący prezydent. W tym samym czasie, Rafał Trzaskowski będzie brał udział w "Arenie Prezydenckiej".

Zobacz wideo Na jakich zasadach powinna odbyć się debata prezydencka?

Debata prezydencka 2020 w TVP - gdzie oglądać?

Debata prezydencka w TVP odbędzie się w poniedziałek 6 lipca o godz. 21. Wydarzenie będzie można śledzić na antenie TVP 1, TVP INFO oraz TVP Polonia. Spotkanie zostanie poprowadzone w formule town hall, która polega na tym, że kandydat odpowiada na pytania publiczności, a nie dziennikarzy.

Debata zostanie podzielona na pięć bloków tematycznych. W sumie padnie 10 pytań. Połowę z nich zada publiczność znajdująca się na miejscu, a drugą połowę internauci drogą elektroniczną. Prowadzącym, tak jak w przypadku dwóch poprzednich debat, będzie Michał Adamczyk. Pytania do Andrzeja Dudy można wysyłać na adres debataprezydencka2020@tvp.pl.

Debata prezydencka 2020 w TVP w Końskich

Debaty prezydenckie organizowane przez Telewizje Polską zazwyczaj odbywają się w warszawskiej siedzibie telewizji. Wybór Końskich jako miejsca debaty nie jest przypadkowy. Odnosi się do słów Grzegorza Schetyny z 2015 r., kiedy lider KO powiedział, że "w Końskich, a nie w Wilanowie, wygrywa się wybory".

Andrzej Duda odmówił wcześniej udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez TVN, TVN24, Onet oraz Wirtualną Polskę. W czasie debaty w Końskich odbędzie się "Arena Prezydencka" organizowana przez Rafała Trzaskowskiego w Lesznie. Kandydat opozycji będzie odpowiadał na pytania zaproszonych dziennikarzy. Na odpowiedź będzie miał 2 minuty.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się 28 czerwca. Na pierwszym miejscu znalazł się Andrzej Duda z wynikiem 43,5 proc., a na drugim Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46 proc. Kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Więcej o: