Debata prezydencka. Rafał Trzaskowski w Lesznie. O której, gdzie i kiedy można ją oglądać?

Debata prezydencka przyjmie dość nieoczekiwaną formę. Rafał Trzaskowski pojawi się dziś w Lesznie, gdzie weźmie udział w samodzielnej debacie nazwanej "Areną Prezydencką". O której i gdzie można ją oglądać?

Wiele wskazuje na to, że obaj kandydaci na prezydenta RP nie spotkają się na wspólnej debacie przed II turą wyborów prezydenckich. Andrzej Duda weźmie dziś udział w debacie w formule town hall, natomiast Rafał Trzaskowski w "Arenie Prezydenckiej".

Dwie debaty jednocześnie - w Końskich i Lesznie

Dziś w Końskich odbędzie się debata prezydencka organizowana przez TVP. Obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski odmówił wzięcia w niej udziału, twierdząc, że będzie ona ,,kolejną ustawką".

W tym samym czasie kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP organizuje drugą debatę. Trzaskowski wysłał Andrzejowi Dudzie zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu, które odbędzie się w Lesznie.

Debata prezydencka - Rafał Trzaskowski. Gdzie i kiedy oglądać?

Debata prezydencka organizowana przez Rafała Trzaskowskiego odbędzie się o godzinie 20:30. Będzie ona transmitowana w mediach społecznościowych kandydata Koalicji Obywatelskiej oraz ugrupowania.

Obaj kandydaci odmówili wzięcia udziału w debatach organizowanych przez swoich kontrkandydatów. Niewykluczone zatem, że przed II turą wyborów Duda i Trzaskowski nie spotkają się już na wspólnej debacie.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca większe poparcie uzyskał Andrzej Duda, który zdobył 43,5 proc. głosów. Rafał Trzaskowski zajął drugie miejsce z wynikiem 30,46 proc. Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.

Zobacz wideo Nowy spot Andrzeja Dudy - Generacja RP
Więcej o: