Wojciech Mann: "Nic nie wpisuję, bo się denerwuję". Jednak nie wytrzymał

"Nic nie wpisuję, bo się denerwuję" - taki wpis Wojciech Mann zamieścił na swoim facebookowym profilu. Obserwujący go użytkownicy serwisu mogli się tylko domyślać, o co chodzi, ale gdy po kilku godzinach prezenter Radia Nowy Świat jednak coś wpisał, kontekst stał się jaśniejszy.
Zobacz wideo Którzy artyści uniknęli cenzury, a którzy spotkali się z jej nadgorliwością?

Wojciech Mann po niedawnym odejściu z Programu Trzeciego Polskiego Radia związał się z nowo powstającą internetową rozgłośnią Radio Nowy Świat, której szefuje Magda Jethon. Czekając na start (przełożony z końcówki czerwca na 10 lipca), dziennikarz muzyczny często udziela się w mediach społecznościowych. Jego wpisy zazwyczaj spotykają się z dużym zainteresowaniem i silną reakcją.

Wojciech Mann: Jestem za obowiązkową szczepionką przeciw zanikowi mózgu

Tym razem, gdy wczoraj Mann zamieścił na Facebooku enigmatyczną wiadomość: "Nic nie wpisuję, bo się denerwuję", w komentarzach pojawiły się zarówno wyrazy sympatii, życzenia spokoju, jak i aluzje, że chodzi o sprawy polityczne. Gdy prezenter po kilku godzinach zmienił jednak zdanie i postanowił coś wpisać, jego post wyglądał następująco:

Jednak wpisuję, bo się denerwuję. Jestem za obowiązkową szczepionką przeciw zanikowi mózgu.

Wiele osób jego słowa odczytało jako komentarz do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas występu w TVP został zapytany między innymi o szczepienia przeciwko koronawirusowi. Polityk podkreślił, że nigdy nie był zwolennikiem obowiązkowych szczepień:

Nie jestem zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia, ale na grypę się nie szczepiłem i nie chcę. Szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Proszę bardzo, kto chce, niech się zaszczepi, a kto nie chce, to jego decyzja.

Za te słowa skrytykowali go m.in. dziennikarze i lekarze. Później prezydent odniósł się do swojej wcześniejszej wypowiedzi na Twitterze:

Wojciech Mann z kilkoma audycjami w Radiu Nowy Świat

Radio Nowy Świat ma rozpocząć nadawanie 10 lipca o godzinie 6:00 - codzienna poranna audycja jest zatytułowana "Nowy Świt". Początkowo start był zaplanowany na 26 czerwca, ale trzeba było go przełożyć, ponieważ u jednego z członków redakcji potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoby, które miały styczność z zakażonym, przeszły testy na obecność wirusa - wyniki były negatywne.

Wojciech Mann oprócz piątkowych poranków, we wtorki będzie prezentował muzykę w audycji "Mała kawa", poprowadzi również weekendowy program "Bez kolejki". Ten ostatni znalazł się w niedzielnej ramówce - start o 10:00.

Na antenie Radia Nowy Świat będzie można usłyszeć także m.in.Jerzego Sosnowskiego, Grzegorza Markowskiego, Marcina Kydryńkiego, Michała Nogasia, Tomasza Raczka czy Elizę Michalik.

Więcej o: