Paul Wesley z "Pamiętników wampirów" ma polskie korzenie. "Jestem dumny, że będę głosował"

Paul Wesley to aktor znany m.in. z amerykańskiego serialu "Pamiętniki wampirów", ale tak naprawdę nazywa się Paweł Tomasz Wasilewski. Aktor polskiego pochodzenia na Twitterze emocjonuje się, że będzie w niedzielę głosował w wyborach prezydenckich i zdradza, na kogo odda głos.

"Jestem dumny, że po raz pierwszy w tych wyborach prezydenckich będę mógł oddać swój głos" - napisał aktor. "Zaadresował" swój post do Rafała Trzaskowskiego, tym samym zdradzając, którego z kandydatów popiera.

Paul Wesley już wcześniej nazwał Rafała Trzaskowskiego "fajnym gościem"

O tym, kto jest jego faworytem, Wesley pisze zresztą nie pierwszy raz. Jeszcze w czerwcu nazywał Rafała Trzaskowskiego "fajnym gościem" i dawał znać, że to przy jego nazwisku zamierza postawić krzyżyk.

Paul Wesley to przede wszystkim aktor znany z jednej z głównych ról w hitowym serialu stacji CW "Pamiętniki wampirów", ale także reżyser, producent filmowy. Zarówno jego mama jak i ojciec są Polakami, i choć on urodził się w Stanach Zjednoczonych, całkiem nieźle mówi po polsku. Często odwiedzał w Polsce swoich dziadków, był tu także w związku z pracą - np. w 2018 roku na warszawskim Comic-Conie czy organizowanym przez A.P. Kaczmarka festiwalu Transatlantyk. Był ambasadorem pierwszej odsłony, zorganizowanej w 2011 roku. Aktor wielokrotnie w wywiadach opowiadał o swoim polskim pochodzeniu.

 

Wesleya można było też oglądać m.in. w "Upadłych Aniołach", "Braciach Oodie", "Sile spokoju" czy "Córce Russellów". Pojawił się też w "Strzale w serce" Agnieszki Holland. Ostatnio wystąpił w serialu "Opowiedz mi bajkę", który można oglądać w serwisie HBO GO.

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura 12 lipca

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 lipca. Kandydaci to obecny prezydent RP Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Duda w pierwszej turze uzyskał 41,8 proc., a Trzaskowski 30,4 proc. poparcia.

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski rozbawiony memem z samym sobą

Lokale wyborcze będą otwarte 12 lipca od 7:00, jest także (m.in. dla Polaków z prawem wyborczym przebywających za granicą) możliwość głosowania korespondencyjnego. Wszystko o wyborach prezydenckich 2020 można znaleźć tutaj.

Więcej o: