Mann do Materny, Materna do... Radia Nowy Świat. Krzysztof Materna dołącza do RNŚ

Fani Krzysztofa Materny i Wojciecha Manna z pewnością pamiętają talk-show "MdM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna". Okazuje się, że znów będą kolegami z pracy - co prawda nie w jednej audycji, ale w jednej rozgłośni - Radio Nowy Świat.

Wojciech Mann i Krzysztof Materna wielokrotnie współpracowali, tworząc m.in. telewizyjne programy "Za chwilę dalszy ciąg programu", "MdM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna" (emitowany w TVP w latach 1994-2001) czy formułę warszawskiego Radia Kolor. Teraz Materna dołącza do ekipy internetowego Radia Nowy Świat, które tworzą m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann i Jan Chojnacki.

Krzysztof Materna, który kilka tygodni temu został wybrany dyrektorem krakowskiego Teatru Bagatela (będzie nim kierował wspólnie z Andrzejem Wyrobcem), będzie korespondentem z Krakowa w radiowej audycji Jana Chojnackiego. Po raz pierwszy swoje "Bagatelki z Krakówka" ma zaprezentować w poniedziałek 13 czerwca w trakcie audycji "Strumień zdumień" prowadzonej przez Chojnackiego w poniedziałki między 19 a 21.

Radio Nowy Świat online - ramówka >>

Radio Nowy Świat już nadaje. Na antenie m.in. Wojciech Mann i Michał Nogaś

Radio Nowy Świat to internetowa rozgłośnia spółki Ratujmy Trójkę - wśród założycieli są m.in. była dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia Magda Jethon oraz prezenterzy i dziennikarze: Wojciech Mann i Jan Chojnacki. Początkowo start był zaplanowany na 26 czerwca, ale trzeba było go przełożyć, ponieważ u jednego z członków redakcji potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoby, które miały styczność z zakażonym, przeszły testy na obecność wirusa - wyniki były negatywne.

Stacja zaczęła nadawać 10 lipca o szóstej rano, pierwszą audycję poprowadził Wojciech Mann. Po nim przy mikrofonie zasiadł Michał Nogaś. Wśród gości, którzy pierwszego dnia pojawili się na antenie, znaleźli się m.in. Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski, Marcin Kydryński i Piotr Bukartyk. Jak powiedział Wojciech Mann podczas programu "Poranna Manna", zainteresowanie Radiem Nowy Świat sprawiło, że pojawiły się problemy z odbiorem programu.

Radio Nowy Świat dzisiaj wystartowało. Bez reklam, za to z patronami. Kto finansuje nową rozgłośnię? >>

Radio Nowy Świat online - gdzie słuchać? >>

Więcej o: