Trójka. Kuba Strzyczkowski odwołany ze stanowiska dyrektora

Press.pl poinformował, że zarząd Polskiego Radia odwołał Kubę Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora Radiowej Trójki "z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw". Nowym dyrektorem został Michał Narkiewicz-Jodko.
Zobacz wideo

Według informacji Press.pl Kuba Strzyczkowski, który przejął szefostwo nad Trójką w maju, miał otrzymać propozycję pozostania w Polskim Radiu. Na stanowisku dyrektora zastąpił go Michał Narkiewicz-Jodko, który zachowuje stanowisko dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia. W komunikacie prasowym Agnieszka Kamińska, prezeska Polskiego Radia, napisała:

Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania.

W środę informowaliśmy o tym, że Kuba Strzyczkowski zrezygnował z prowadzenia audycji "Za, a nawet przeciw", którą przygotowywał od 18 lat, w celu skupienia się na obowiązkach dyrektora stacji.

Czytaj więcej: Dyrektor Trójki wycofuje się ze swojego programu. Jest już zastępstwo za Kubę Strzyczkowskiego >>

Trójka z najgorszymi wynikami słuchalności w historii

Strzyczkowski został szefem Programu Trzeciego PR po Tomaszu Kowalczewskim. Do zmian kierowniczych doszło w świetle afery, która wybuchła po anulowaniu 1998. notowania "Listy Przebojów Trójki". Oskarżenia o cenzurę i odejście kilkunastu dziennikarzy ze stacji negatywnie wpłynęły na wyniki słuchalności stacji. Według danych zebranych przez Radio Track Kantar Polska najpopularniejszym radiem ostatnich trzech miesięcy jest RMF FM, a sama Trójka w zestawieniu na okres maj-lipiec 2020 spadła z miejsca piątego na miejsce siódme (4,1 proc. i spadek o 1 pkt. proc.) To już drugi kwartał z rzędu, kiedy Program Trzeci notuje rekordowe spadki (podobnie było w okresie kwiecień-czerwiec 2020). 

Zobacz też: Prezeska Polskiego Radia pisze do RPO: Zakaz wypowiedzi nie pozbawia pracowników możliwości krytyki >>

Więcej o: