Lichocka chwali zmiany w Trójce. "Nowa Trójka", "bez PRL"

Chaos w Programie III Polskiego Radia narasta po tym, jak z funkcji dyrektora odwołano Kubę Strzyczkowskiego. W poniedziałek doszło do spotkania zespołu z dyrektorami rozgłośni, jednak nie przyniosło ono większych rezultatów. Niektórzy doceniają jednak tworzący się właśnie na naszych oczach nowy "format" Trójki. Wśród nich jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

W czwartek zarząd Polskiego Radia po niespełna trzech miesiącach odwołał Kubę Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora Radiowej Trójki "z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw". Jego miejsce zajął Michał Narkiewicz-Jodko. Funkcję wicedyrektorów powierzono natomiast: Markowi Wiernikowi i Piotrowi Kordaszewskiemu. 

Zespół stacji w rozmowach z mediami mówił wprost: "Zostaliśmy oszukani", a przy tym skarżył się na brak jakichkolwiek informacji ze strony nowego kierownictwa. W ostatnich dniach następowały też nagłe zmiany w ramówce, a część pracowników udała się na urlopy. Według portalu WirtualneMedia.pl poniedziałkowe spotkanie szefów trzech redakcji Trójki z nową dyrekcją nie przyniosło żadnych konkretów. W ostatnich dniach z radia odeszło kilkoro dziennikarzy, w tym m.in. Beata Pawlikowska. Pełniący obowiązki kierownika redakcji aktualności Ernest Zozuń został przeniesiony do Informacyjnej Agencji Radiowej. 

>>>Dziennikarze Trójki idą na urlopy, w stacji niepewność. "Jacyś ludzie siedzieli przy naszych biurkach"

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

Chaos w trójce narasta. Pojawiły się nawet doniesienia o zmianie nazwy. Nowy dyrektor dementuje

Wicedyrektor Trójki Marek Wiernik zasugerował w mediach społecznościowych, że Program III mogą czekać teraz dość znaczące zmiany. Wśród nich znajduje się zmiana nazwy Trójki oraz połączenie jej z Agencją Muzyczną, czyli wytwórnią należącą do Polskiego Radia. Wcześniej zapowiedziano też, że z ramówki zniknąć mają audycje publicystyczne, a stacja ma postawić głównie na część muzyczną. Sugestię o zmianie nazwy zdementował później dyrektor rozgłośni. "Trójka pozostanie Trójką! Nie ma mowy o żadnych zmianach nazwy, a doniesienia na ten temat to spekulacje i nieprawda” - zapewnił dyrektor Programu 3 Michał Narkiewicz-Jodko.

Lichocka: W Trójce nareszcie dzieje się ciekawie muzycznie

Choć zespół Trójki od kilku dni alarmuje o "demontażu" stacji, nie wszyscy zdają się widzieć przyszłość w tak czarnych barwach. Nowy, wykuwający się właśnie format Programu III pochwaliła w mediach społecznościowych posłanka PiS-u Joanna Lichocka. 

"W Trójce nareszcie dzieje się ciekawie muzycznie. Wcześniej Jędrzej Kodymowski a dziś przez trzy godziny Michał Kirmuć wymiatał. To jest radio" - napisała w poniedziałek Lichocka.

Na uwagę zasługują też hashtagi (znaczniki), których użyła posłanka: "nowa Trójka", "bez PRL", "wolne media" i "misja publiczna". 

Jędrzej "Kodym" Kodymowski to założyciel i wokalista zespołu "Apteka", a także częsty gość programów TVP Info. Od 2018 r. prowadzi w Trójce "Aptekę Nocną". Z kolei audycja Michała Kirmucia ("Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć") zastąpiła w tym tygodniu usunięte z anteny poranne wydanie "Zapraszamy do Trójki". 

Więcej o: