Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo"

Po 23 latach z anteną Programu III Polskiego Radia pożegnał się Piotr Stelmach, znany z takich audycji jak "Offensywa" i "Myśliwiecka 3/5/7". "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać" - czytamy w oświadczeniu dziennikarza.

Oświadczenie opublikowano na Facebooku "Stara Trójka".

Dziś na ręce Dyrektora - Redaktora Naczelnego Programu III Polskiego Radia, Pana Michała Narkiewicza - Jodko złożyłem wypowiedzenie

- poinformował Piotr Stelmach. "Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać" - podkreślił. 

Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. Prowadził m.in. "Offensywę", "Myśliwiecką 3/5/7" czy "Polski Top Wszech Czasów"

"Wielbiciel muzyki offowej" - czytamy o Piotrze Stelmachu w jego biogramie na stronie Polskiego Radia. Do zespołu Trójki dołączył w 1997 r. Prowadził takie audycje, jak: "Myśliwiecką 3/5/7", "Polski Top Wszech Czasów", "Pół Perfekcyjnej Płyty", "3maj z nami", "Pastelowy świat rocka" czy "Muzyczna poczta UKF".

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

Jego najpopularniejszą audycją była "Offensywa", tworzona we współpracy ze zwolnioną zimą z Trójki Anną Gacek. Dziennikarz jest także współtwórcą Off Festivalu oraz serii koncertów Męskie Granie. 

W maju, gdy w rozgłośni wybuchł konflikt spowodowany unieważnieniem 1998. wydania "Listy Przebojów", Stelmach po raz pierwszy złożył wypowiedzenie. Jednak po tym, jak na stanowisku dyrektora Tomasza Kowalczewskiego zastąpił Kuba Strzyczkowski, radiowiec powrócił do prowadzenia audycji. Strzyczkowskiego odwołano w sierpniu, po zaledwie trzech miesiącach pracy. 

Więcej o: