Nowa ramówka "Trójki". Nie powrócą "Lista przebojów" i "Zapraszamy do Trójki"

W październiku zmianie ulegnie ramówka Programu III Polskiego Radia. Zabraknie w niej takich kultowych audycji jak: "Lista Przebojów" czy "Zapraszamy do Trójki". Dzięki zmianom w ofercie programowej oraz nowym twarzom w redakcyjnym zespole rozgłośnia ma dotrzeć do "nowych odbiorców, którzy dotąd nie byli związani z formułą Trójki, a także do słuchaczy młodszych niż dotychczasowa średnia".

Przez ostatnich kilka miesięcy z Trójką pożegnało się wiele nazwisk, które z rozgłośnią były związane od lat. Odeszli m.in.: Marek Niedźwiecki, Anna Gacek, Agnieszka Szydłowska, Marcin Kydryński, Hirek Wrona czy Piotr Stelmach. To nie koniec exodusu, ponieważ niedawno z rozgłośni odeszli także: Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Rożek, Grażyna Dobroń, Roma Leszczyńska i Ola Budka.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

Portal Wirtualne Media dotarł do założeń nowej ramówki stacji, którą dyrekcja zamierza wprowadzać od października. Biorąc pod uwagę tak liczne odejścia, nie może dziwić, że zmiany zaszły nie tylko w samej ofercie programowej, ale i w składzie zespołu redakcyjnego, do którego dołączyli nowi dziennikarze. 

Nowa ramówka PR III. Bez "Zapraszamy do Trójki" i "Listy przebojów"

Poranne pasmo "Zapraszamy do Trójki", zdjęte z anteny pod koniec sierpnia, zostanie zastąpione audycją "Pora na Trójkę". Jej gospodarzami będą: Łukasz "Ciechan" Ciechański, który dołączył do zespołu we wrześniu, oraz Małgorzata Łukowska, wcześniej zatrudniona w Meloradiu. Po południu program będzie prowadził natomiast Piotr Łodej. W zespole znajdą się również testowani we wrześniu Witold Lazar i  Karol Gnat (związany z TVP2 i TVP Info). 

"Dla mnie to ogromny zaszczyt móc poprowadzić program w radiowej Trójce. W obecnym trudnym dla Trójki czasie udało nam się zbudować od podstaw zespół ludzi, którzy nie tylko są pasjonatami tego, co robią i pasjonatami radia, ale także fachowcami w swojej dziedzinie [...]. Wierzę [...] w to i jestem pewien, że z zespołem ludzi, który udało nam się stworzyć, Trójka ma szansę znowu być stacją dla słuchaczy, o czym - jak pokazują ostatnie wyniki słuchalności - ktoś gdzieś po drodze zapomniał - powiedział Ciechański w rozmowie z portalem "Wirtualne Media".

Innymi nowościami w ramówce będą m.in.: "Pora do Trzeciej" (codzienne pasmo kulturalno-muzyczne),  "Trójka budzi" (audycja nadawana od 4 do 6), "Muzyczny Klub Trójki" czy "Muzyka z Trójką" (gospodarzami tej audycji będą: Piotr Baron, Marek Wiernik i Jan Ptaszyn Wróblewski).

Do ramówki nie powróci natomiast "Lista przebojów Trójki", którą do maja prowadził m.in. Marek Niedźwiecki. W piątki po godz. 19 ze słuchaczami radia spotyka się Piotr Baron w audycji "Moje przeboje". 

Choć zgodnie z założeniami dyrekcji, Trójka ma zdecydowanie mniej stawiać na audycje publicystyczne, to w nowej ramówce nie zabraknie "Salonu politycznego Trójki", prowadzonego przez Beatę Michniewicz. Zmianie ulegnie jedynie godzina emisji, podobnie jak w przypadku "Muzycznej poczty UKF" czy "Powtórki z rozrywki".

Z dokumentu, do którego dotarli dziennikarze Wirtualnych Mediów, wynika, że zarząd rozgłośni chce postawić teraz na "więcej muzyki, odpowiednio dobrane i w ciekawej formie informacje kulturalne i mniej polityki", a celem ma być "dotarcie do nowych odbiorców, którzy dotąd nie byli związani z formułą Trójki, a także do słuchaczy młodszych niż dotychczasowa średnia".

Więcej o: