Już oficjalnie: jest jesienna ramówka Trójki. Piotr Baron zostaje, nie poprowadzi jednak listy przebojów

Trójka oficjalnie zapoznała słuchaczy z jesienną ramówką, choć już wcześniej pojawiały się elementy wizji nowego kierownictwa - np. poranek prowadzony przez Łukasza "Ciechana" Ciechańskiego i rezygnacja z kultowej audycji "Zapraszamy do Trójki". Wśród prezenterów znanych z poprzednich lat jest Piotr Baron, który współprowadził listę przebojów.

"Autorskie audycje prowadzone przez najlepszych dziennikarzy oraz dostosowane do pory dnia pasma poświęcone różnym gatunkom i brzmieniom - oto kolejne mocne akcenty jesiennej, bardzo muzycznej ramówki Programu 3 Polskiego Radia" - można przeczytać na stronie Trójki. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Trójka ma nową ramówkę. Piotr Baron, Marek Wiernik i debiutanci

Od poniedziałku do czwartku między 10 a 11 czterej prezenterzy (kolejno: Mateusz Tomaszuk, Michał Grabkowski, Michał Kirmuć i Marek Wiernik) mają prezentować "rockową, energetyczną" muzykę w audycji "Trójkowo, rockowo". Wieczorem z kolei w paśmie "Muzyka z Trójką" (od 19 do 22 od poniedziałku do czwartku) mają znaleźć się godzinne autorskie audycje:

  • w poniedziałek: "AnagramMargana" Michała Margańskiego, "Po zachodzie słońca" Aleksandry Kaczkowskiej i "Trzy kwadranse jazzu" Jana Ptaszyna Wróblewskiego,
  • we wtorek: "Gh+" Grzegorza Hoffmanna, "Cały ten rock" Marka Wiernika i "Studio el-muzyki" Jerzego Kordowicza,
  • w środę: "Trzy wymiary gitary" Piotra Barona, "Dogrywka" Michała Grabkowskiego i "Klub folkowy" Wojciecha Ossowskiego,
  • w czwartek: "Czy już państwo słyszeli?" Justyny Grabarz, "Konstelacja M." Mateusza Tomaszuka i "Od punka do Franka" Radosława Okraski. 

W tych samych dniach po 23 mają pojawiać się na antenie m.in. młodzi, debiutujący dziennikarze. Natomiast sobotnia nowość to audycja nazwana "Przebojowa sobota", którą mają prowadzić między 19 a 22 różni dziennikarze muzyczni.

Są nowe dane słuchalności Trójki. To bardzo symboliczny wynik >>

Zmiany o poranku, a co zamiast Listy Przebojów Programu Trzeciego?

Gdy pod koniec sierpnia nastąpiła budząca kontrowersje zmiana na stanowisku dyrektora Trójki, prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiedziała zmiany. Rozgłośnia miała stać się radiem o profilu "muzyczno-kulturalnym". Od 1 października poranne pasmo decyzją szefów Trójki (po zwolnieniu Kuby Strzyczkowskiego dyrektorem został Michał Narkiewicz-Jodko) poranki każdego dnia to inny gatunek muzyczny:

  • poniedziałek: Trójka budzi: Synth pop – Michał Kirmuć
  • wtorek: Trójka budzi: Post-punk – Michał Migała
  • środa: Trójka budzi: Soul, funk, r'n'b – Justyna Grabarz
  • czwartek: Trójka budzi: Nowa fala – Jędrzej Kodymowski
  • piątek: Trójka budzi: Off – Mateusz Tomaszuk
  • sobota: Trójka budzi: Jazz'n'bass – Michał Grabkowski

O tym, że w jesiennej ramówce nie powrócą ani "Lista Przebojów Programu Trzeciego",  "Zapraszamy do Trójki" wiadomo już od kilku tygodni. W piątki w miejscu listy przebojów, audycji stworzonej przez Marka Niedźwieckiego i prowadzonej przez niego wymiennie z Piotrem Baronem w ramówce jest teraz audycja "Moja muzyka" - prowadzącym ma być Baron.

Zobacz wideo Jak to wszystko się zaczęło? Historia listy przebojów Trójki

Zamiast popołudniowego "Zapraszamy do Trójki", w którym prowadzący rozmawiali na tematy polityczne, społeczne czy kulturalne, teraz pojawia się "Do Trójki zaprasza..." - program prowadzony codziennie przez kogoś innego. 

Więcej o: