Ernest Zozuń zwolniony dyscyplinarnie. To on krytykował szefów Trójki przed senacką komisją

Ernest Zozuń został dyscyplinarnie zwolniony z Polskiego Radia, a dokument informujący o tym dziennikarza przyniesiono mu do domu - informuje Press.pl. Zozuń jako przedstawiciel związku zawodowego wielokrotnie krytykował działania prezes Agnieszki Kamińskiej i jej współpracowników. To on bronił dobrego imienia twórców Listy Przebojów Programu Trzeciego przed senacką komisją.

Jak podaje serwis, spółka nie odniosła się w środę wieczorem do pytań w tej sprawie, a sam Ernest Zozuń powodów zwolnienia nie komentuje i zapowiada, że sprawa znajdzie finał w sądzie.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Od tego się zaczęło

Ernest Zozuń zwolniony. Przed senacką komisją bronił dziennikarzy listy przebojów

Zozuń pracował od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. W Trójce przygotowywał m.in. audycję "Trzy strony świata". Jako przedstawiciel Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia w maju tego przed senacką komisją kultury i środków przekazu wypowiadał się w obecności prezeski Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej i ówczesnego szefa Trójki Tomasza Kowalczewskiego (to on unieważnił notowanie listy przebojów wygrane przez "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika). O Marku Niedźwieckim i jego kolegach przygotowujących audycję Zozuń mówił wtedy do Kowalczewskiego:

Ty wiesz, że oni są najuczciwszymi ludźmi na świecie. Co spowodowało, że wylałeś na nich cysternę nieczystości? Gdzie i co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość?

Kazik Staszewski, autor piosenki 'Twój ból jest większy niż mój', która zapoczątkowała upadek Trójki "To oszczerstwa". Po oświadczeniu Kazika oświetleniowiec kończy współpracę z Kultem

Później Zozuń niejednokrotnie komentował decyzje szefostwa Polskiego Radia, choćby tę mówiącą, że pracownicy mogą wypowiadać się w mediach wyłącznie za zgodą rzecznika lub zarządu. Gdy redaktorem naczelnym zamiast Kowalczewskiego został Kuba Strzyczkowski, popierany przez większość "starego" zespołu Trójki, Zozuń decyzją kolegów i koleżanek z redakcji został wyybrany szefem redakcji aktualności. Gdy Kamińska zwolniła Strzyczkowskiego, Zozuń został oddelegowany do Informacyjnej Agencji Radiowej na trzy miesiące. 

Netflix, Materiały promocyjne Netflix ogłosił nowy polski serial. Scenariusz pisał m.in. Igor Brejdygant

Więcej o: