Chłopak dzwoni do muzeum w Krakowie i mówi, że się chce oświadczyć. Muzealnicy wpadli na pomysł

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie to instytucja, która udowodniła, że ma ludzkie oblicze i twórczo wychodzi poza zwykłe standardy. Pomogła swojemu stałemu bywalcowi w organizacji oświadczyn godnych miana prawdziwego performansu.

Pracownicy MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie nie mieli serca odmówić pomocy młodzieńcowi, który zadzwonił do siedziby instytucji z nietypową prośbą. Bardzo mu zależało na tym, by oświadczyć się dokładnie w tym muzeum, a kiedy wyjaśnił dlaczego, naprawdę trudno było się nie wzruszyć. Szczegóły całego przedsięwzięcia zostały opisane we wpisie na fanpejdżu MOCAK-u.

Zobacz wideo Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Krakowskie muzeum pomogło zorganizować zaręczynową niespodziankę

Wybór miejsca na oświadczyny nie był przypadkowy. Jak czytamy w relacji, to właśnie w MOCAK-u Karolina i Szymon umówili się na pierwszą randkę, a później to miejsce wspólnie regularnie odwiedzali. Muzealnicy nie pozostali obojętni wobec tej historii i symbolicznego znaczenia muzeum w życiu tej pary. Zgodzili się pomóc i jak podkreślają, aktywnie wzięli udział w przygotowaniach, pomagając opracować plan działania.

Ustalono, że Szymon umówi się z Karoliną pod pozorem specjalnej wizyty w MOCAK-u. Tymczasem pracownicy muzeum ma wystawie kolekcji zaaranżowali odpowiedni postument i zadbali o to, żeby nie odróżniał się od pozostałych na ekspozycji. Pierścionek w pudełku został umieszczony pod szklanym kloszem.

Wszystko to, oczywiście, w pełnej tajemnicy przed światem i wybranką. Podczas zwiedzania wystawy Szymon wyciąga pierścionek z gabloty i zadaje TO PYTANIE. Plan zrealizowany: POWIEDZIAŁA TAK! I to było piękne. Karolino, Szymonie, bądźcie szczęśliwi!

Nie da się zaprzeczyć, że od tej pory MOCAK będzie mieć jeszcze bardziej szczególne znaczenie w życiu tej pary, a pani Karolinie wystawa "Współczesne modele realizmu" będzie kojarzyć się jednoznacznie pozytywnie.

Historia tych oświadczyn urzekła także innych bywalców muzeum, post z opisem tej niezwykłej operacji zyskał w niecałą dobę ponad tysiące reakcji i setki komentarzy. I co ważne, akcja Muzeum Sztuki Współczesnej spotkała się z tak pozytywnym odzewem, że także sąsiadująca z gmachem instytucji Księgowość Polska poleciła się do organizacji podobnych wydarzeń. We wpisie na fanpejdżu czytamy:

Gdyby ktoś chciał się oświadczyć w Księgowość Polska, to serdecznie zapraszamy.

Czekamy w napięciu na informację, czy ktoś się skusił.