30 listopada Bartłomiej Graczak swoją przygodę z "Politycznym salonem Trójki" zaczął od ugoszczenia na antenie posła Konfederacji Jakuba Kuleszy. Od teraz będzie prowadził ten format na zmianę z jego wieloletnią gospodynią, Beatą Michniewicz. Jak sam podkreślił we wpisie na Facebooku, Michniewicz "niezwykle ceni za dziennikarski warsztat" - następnym razem wystąpi w czwartek 3 grudnia. Audycji można słuchać od godziny 8.45.
>>> Polskie Radio chce zastrzec nazwy ponad 30 audycji Trójki. Jest reakcja Wojciecha Manna <<<
Bartłomiej Graczak jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, a z TVP współpracuje od roku 2016. W tym czasie prowadził serwisy informacyjne TVP Info, programy publicystyczne "Minęła 20" oraz "Minęła 8", był także reporterem głównego wydania "Wiadomości".
Jak czytamy w jego profilu na stronie Telewizji Publicznej, dziennikarz ten jest "żywo zainteresowany tym, co dzieje się w polityce i mediach - oraz tym, co wydarzyło się w historii Polski i świata". Z tektu "Press" o "propagandystach dobrej zmiany" dowiadujemy się z kolei, że jego specjalizacją były m.in. materiały śledcze o "układach" i "elitach III RP". W TVP3 był również gospodarzem programu publicystycznego "Twój wybór". Wcześniej z szeregów TVP ekipę Trójki zasilił Karol Gnat
Nim Graczak dołączył do ekipy TVP, związany był wcześniej Informacyjną Agencją Radiową, Telewizją Republika, Radiem Eska, Radiem WAWA oraz Akademickim Radiem Kampus, cztery lata był też współautorem nieistniejącego już bloga Iktomaracje.pl. Z Telewizją Republika współpracował od 2013 do 2016 roku. Tam także pracował jako reporter i przygotowywał materiały do serwisów informacyjnych, był prowadzącym głównego wydania programu "Dzisiaj", a także "Magazynek Opinii".
>>> Ernest Zozuń zwolniony dyscyplinarnie. To on krytykował szefów Trójki przed senacką komisją<<<
Tymczasem Trójka ma coraz niższą słuchalność - jak wskazują badania Radio Track, w okresie od sierpnia do października III Program Polskiego Radia miał tylko 2,9 proc. słuchaczy w grupie wiekowej od 15 do 77. roku życia, co stanowi najniższy wynik w historii badania.