Tomasz Gorazdowski odchodzi z Trójki. Szefostwo odsunęło go od prowadzenia audycji

Tomasz Gorazdowski złożył wypowiedzenie i żegna się z radiową Trójką po blisko 25 latach pracy. Dziennikarz sportowy zdecydował się na ten krok po tym, jak w niedzielę nie pozwolono mu poprowadzić "Trzeciej strony medalu" i przeniesiono go do działu analiz.

Tomasz Gorazdowski w Trójce pracował od 1995 roku, w grudniu obchodziłby równe 25-lecie staży pracy. Od ubiegłego roku był szefem redakcji sportowej, relacjonował przez lata dla słuchaczy III Programu Polskiego Radia zimowe i letnie Olimpiady oraz piłkarskie mundiale. Prowadził takie programy jak "Trzecia strona medalu", "Potrójmy o sporcie", "Trzeci wymiar" sportu" czy "Na trzecim biegu". Trójka relacjonowała także jego wyprawy w seriach "Motocyklem dookoła świata" oraz "Kierunek Azja. W podróży do księcia Butanu".

>>> Świeży transfer z TVP Info do Trójki. Bartłomiej Graczak nowym gospodarzem w programie Beaty Michniewicz<<<

Zobacz wideo Którzy artyści uniknęli cenzury, a którzy spotkali się z jej nadgorliwością?

Tomasz Gorazdowski odchodzi z Trójki

Tomasz Gorazdowski przekazał serwisowi press.pl: "Złożyłem wypowiedzenie". Jak z kolei donoszą Wirtualne Media, dziennikarz na krótko przed niedzielną emisją "Trzeciej strony medalu" dowiedział się, że został odsunięty od jej prowadzenia - zamiast niego wystąpił debiutujący na antenie Trójki Bogusław Solecki z TVP Info. Wcześniej Gorazdowski audycję prowadził z Mateuszem Fusiarzem, któremu radio nie przedłużyło umowy.

Gorazdowski miał też dostać pismo, w którym oznajmiono mu, że został przeniesiony z redakcji sportowej Trójki do działu analiz Polskiego Radia. Dziennikarz złożył wypowiedzenie i odmawia dalszych komentarzy na ten temat.

>>> Gliński w maju organizował naradę z władzami Trójki. Teraz twierdzi, że nie może ingerować w jej decyzje <<<

Próbowaliśmy skontaktować się z rzeczniczką prasową Trójki, Eweliną Steczkowską - nie odebrała jednak telefonu. Dyrektor Programu III Michał Narkiewicz-Jodko press.pl w tej samej sprawie przekierował press.pl do biura prasowego Polskiego Radia - bez odpowiedzi. Z kolei Monika Kuś z biura zarządu przekazała Wirtualnym Mediom, że spółka nie komentuje spraw kadrowych i personalnych.

Więcej o: