Cyberpunk 2077. Kiedy premiera? Kogo usłyszymy w polskiej wersji językowej gry?

Cyberpunk 2077 to obecnie najbardziej wyczekiwana premiera w świecie gier komputerowych. Czy nowy projekt twórców Wiedźmina zaskoczy czymś fanów?

Cyberpunk 2077: co to za gra?

Cyberpunk 2077 to najbardziej wyczekiwana przez graczy premiera tego roku. Gra komputerowa stworzona została przez studio CD Projekt Red, które znane jest głównie dzięki światowemu sukcesowi, jaki odniosła jedna z ich poprzednich produkcji, a mianowicie "Wiedźmin", który jest oparty na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego. Cyberpunk 2077, który trafi do sprzedaży już za kilka dni, przeznaczony jest na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Google Stadia. W 2021 roku premierę będzie mieć wersja na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Cyberpunk 2077 jest nawiązaniem i kontynuacją papierowej gry pt.: "Cyberpunk 2020". Gracze w wirtualnej wersji będą wcielać się w postać najemnika zwanego V, którego cechy fizyczne będą mogli samodzielnie dookreślić. Umiejętności postaci mogą się rozwijać w miarę postępu rozgrywki. Fabuła osadzona jest w kalifornijskim Night City, gdzie najemnik może odkrywać poszczególne obszary. Zadania zaplanowano tak, aby to gracz decydował o tym, w jakiej kolejności chce je wykonywać. Gra kończy się w momencie, gdy postać ginie - niewykonanie zadania nie kończy rozgrywki, ale wpływa na to, w jaki sposób się ona zakończy. 

Krzysztof Ibisz opublikował zdjęcie ze swoją mamą. 'Mega podobieństwo'Cyberpunk 2077 w Polsat Games. Krzysztof Ibisz gospodarzem programu

Cyberpunk 2077: premiera

Produkcja gry Cyberpunk 2077 rozpoczęła się w CD Projekt już w 2016, tuż po zakończeniu prac nad dodatkiem "Krew i wino" do gry "Wiedźmin: Dziki Gon". W realizację projektu zaangażowany jest szeroki zespół specjalistów liczący sobie około 500 osób. CD Projekt nawiązało też współpracę m.in. z Digital Scapes czy NVIDIĄ, co pozwoliło na zastosowanie nowych technologii podczas tworzenia gry. Scenariusz napisano w języku polskim, a następnie przetłumaczono na angielski. Pozostałe wersje językowe przetłumaczone zostały z języka angielskiego. Muzykę do gry skomponował Marcin Przybyłowicz. Według danych przedstawionych przez CD Projekt produkcja Cyberpunk 2077 pochłonęła około 523 mln złotych.

Pierwotnie premierę Cyberpunk 2077 zapowiadano na 16 kwietnia 2020. Nie doszło jednak do niej, a termin przesunięto kolejno na: 17 września, a następnie na 19 listopada. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Cyberpunk 2077: kiedy premiera?

Premiera Cyberpunk 2077 była już wielokrotnie przekładana, jednak wszystko wskazuje, że obecna data jest pewna. Gra pojawi się na półkach sklepowych już 10 grudnia 2020. Osoby, które miały okazję przedpremierowo zagrać w najnowszą grę od CD Projekt twierdzą, że fani oczekujący na nią się nie zawiodą. W internecie już teraz można trafić na oferty sprzedaży nowej gry po "okazyjnych cenach". Należy podchodzić do nich z wielką rezerwą - wiele z nich może być zwykłym oszustwem. Z zakupem lepiej wstrzymać się do dnia premiery i nabyć produkt w sposób legalny i bezpieczny. 

Marcin Dorociński niczym Keanu Revees i Rutger Hauer. Aktor pojawił się w zwiastunie 'Medium'Marcin Dorociński niczym Keanu Reeves pojawił się w zwiastunie "Medium"

Cyberpunk 2077: polski dubbing

Ważną kwestią podczas produkcji Cyberpunk 2077 jest dubbing. Polska wersja językowa nagrywana była pod okiem scenarzystów gry. Kto wcieli się w poszczególne postaci?

  • Kamil Kula i Lidia Sadowa jako V
  • Michał Żebrowski jako Johnny Silverhand 
  • Marta Żmuda-Trzebiatowska jako Judy Alvarez.

Epizodyczne role w grze zagrali liczni twórcy internetowi oraz sami twórcy Cyberpunk 2077.

Więcej o: