Jest ramówka Radia 357. Do ekipy stacji dołączyli Ernest Zozuń, Agnieszka Szwajgier i Michał Gąsiorowski

Radio 357 ogłosiło czwartą i ostatnią część planowanej ramówki. Nie podano jeszcze dokładnej daty startu, jednak w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl współtwórca stacji Tomasz Michniewicz zapowiedział, że nie jest wykluczone ogłoszenie tej informacji "z dnia na dzień". Do stacji napływają kolejne znane radiowe nazwiska - jest wśród nich m.in. Ernest Zozuń.

Wygląda na to, że start Radia 357 zbliża się coraz większymi krokami. - Musimy przetestować naszą infrastrukturę pod względem obciążenia i wydajności, żeby mieć 100 proc. pewności, że nasze serwery wytrzymają duże i zmienne obciążenie. Chcemy dać sobie wystarczająco dużo czasu, by wszystko przygotować i dopiero wtedy będziemy w stanie podać datę startu Radia 357. Niewykluczone, że podamy taką informację z dnia na dzień - mówi portalowi WirtualneMedia.pl Tomasz Michniewicz. Póki co do sieci trafiła ostatnia część ramówki. Co w niej znajdziemy?

Zobacz wideo Jak to wszystko się zaczęło? Historia listy przebojów Trójki

Radio 357. Muzyka, sport i treści lifestylowe w weekendowej ramówce nowej stacji

Pierwsze cztery dni tygodnia słuchacze spędzą w towarzystwie Marcina Łukawskiego, który poprowadzi audycję poranną. Popołudnia od poniedziałku do czwartku (między 12 a 13) należeć będą do Kuby Strzyczkowskiego, który został wiceprezesem spółki. Wieczory będą poświęcone publicystyce. Poranne, popołudniowe i wieczorne audycje dzielą niewypełnione jeszcze luki. "Tam właśnie proszę się spodziewać emanacji naszej koncepcji "Radia 2.0" - zapowiadają twórcy. Można się spodziewać, że znajdzie się tam (i nie tylko tam) miejsce dla "nowych nabytków" stacji, czyli Ernesta Zozunia, Agnieszki Szwajgier i Michała Gąsiorowskiego.

A co w weekendy? Będzie się dziać sporo. W piątki dzień będzie otwierać Ola Budka, zaś od 10 pasmo mają po kolei przejmować: Tomasz Michniewicz z audycją o "sprawach globalnych i podróżach", dalej: Michał Olszański, Marta Malinowska, następnie Katarzyna Borowiecka z dwugodzinnym programem wokół filmów i seriali, zaś od 16 do 19 - Kuba Strzyczkowski. Na slot 19-22 jest zaplanowana lista przebojów, nazwana roboczo "LP357". Później, do 24, ze słuchaczami zostanie Piotr Stelmach w audycji "Młoda muzyka".

W soboty swój czas w godzinach 10-13 będzie mieć Marek Niedźwiecki; późniejszym popołudniem pojawi się też program opatrzony hasłem "Aktywny lifestyle". Na antenie znajdą się potem pasma Piotra Stelmacha i Marty Malinowskiej. Sobotnie wieczory zamknie audycja o "seksie, intymności i relacjach". W niedzielę natomiast usłyszymy m.in. slot o nauce i technologii, który poprowadzi Patrycjusz Wyżga; będą też sprawy międzynarodowe, sport, zaś w godzinach 16-18 antenę przejmie Marcin Cichoński.

Docelowo Radio 357 chce jako pierwsze w Polsce radio finansowane w całości społecznościowo wejść na fale FM. Według pierwotnych założeń na uruchomienie tzw. "Radia 0.9", czyli wersji testowej stacji, było potrzebne 350 tys. zł. Do tej pory w ramach zbiórki na Patronite nową rozgłośnię wsparło ponad 15 tys. osób. Miesięczna suma stałych wpłat na czwartek, 10 grudnia wynosi ponad 369 tys. zł, zaś łącznie brakuje jej niewiele do osiągnięcia pułapu 900 tys. zł. 

Więcej o: