Cyberpunk 2077. W przedsprzedaży zamówiono 8 mln kopii

CD Projekt poinformował, że w przedsprzedaży gracze zamówili 8 mln kopii "Cyberpunk 2077". To więcej niż niezwykle popularnej "GTA V".

"W komunikacie firma pisze:

CD Projekt (...) informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że na moment ogólnoświatowej premiery gry 'Cyberpunk 2077', tj. ujmując zamówienia złożone do dnia 9 grudnia 2020 roku włącznie, gracze złożyli na nią ponad 8 mln zamówień przedpremierowych.
Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

"Cyberpunk 2077" już na rynku. Pracowało nad nim 500 osób

Produkcja Rockstara z 2013 roku w przedsprzedaży rozeszła się według vgcharz.com w 7,1 mln egzemplarzy.

"Cyberpunk 2077" nie ma sobie równych, jeśli chodzi o popularność wśród produkcji dla jednego gracza (single-player). Najlepsze wyniki innych gier pobił kilkukrotnie.

'History of Swear Words' - zwiastun Nicolas Cage będzie uczyć o pochodzeniu popularnych przekleństw na Netfliksie

Nad nową grą twórców "Wiedźmina" pracował zespół liczący aż 500 osób, a od momentu, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o planach jej realizacji, apetyty graczy tylko rosły. Trailer gry opublikowany w 2013 roku obejrzało już 15 milionów widzów. Gdy 10 stycznia 2018 roku na profilu Cyberpunka na Twitterze pojawiła się wiadomość o treści “*beep*”, gracze wpadli w szał. W listopadzie 2020 roku tweet miał ponad 53 tysiące polubień i został podany dalej ponad 20 tysięcy razy/ "Cyberpunk 2077" ma zdaniem specjalistów ogromne szanse na to, by pobić sprzedażowe (i nie tylko) rekordy wszech czasów.

Ernest Zozuń Jest ramówka Radia 357. Do ekipy dołączyli Zozuń, Szwajgier i Gąsiorowski

Fabularna gra akcji nawiązuje do ''Cyberpunka 2020'' Mike Pondsmitha (który zaangażował się we współpracę z CD Projektem), gry cieszącej się w Polsce popularnością w połowie lat 90. Tym razem przenosimy się jednak 57 lat później, choć nadal jesteśmy  w dystopijnym megalopolis Night City. W świecie rządzonym przez wielkie korporacje i gangi wcielamy w postać V, która jest najemnikiem pragnącym przeżyć i zdobyć implant nieśmiertelności. "Cyberpunk 2077" daje bardzo duże możliwości, by stworzyć charakterystykę swojej postaci, obejmującą płeć lub wygląd, a także umiejętności. Co ciekawe, spryt może pomóc w realizacji celu na tyle, że można ukończyć grę bez wystrzelenia ani jednego naboju.

Więcej o: