Quebonafide w Cyberpunk 2077. Keanu Reeves to niejedyna gwiazda w grze [WIDEO]

W "Cyberpunk 2077" jedną z głównych ról odgrywa Keanu Reeves. To niejedyna gwiazda, która pojawia się w grze. Jedną z pobocznych postaci zdubbingował Quebonafide. W napisach końcowych pojawia się także Taco Hemingway.

Udział wielkich gwiazd w grach wideo staje się dość powszechny. Zaczynało się od dubbingu, jak wtedy, gdy głosu Kratosowi użyczył Bogusław Linda. Aktorom zdarza się jednak coraz częściej użyczyć także twarzy. W zeszłorocznym Death Stranding udział wzięło kilku rozpoznawalnych aktorów - główny bohater jest grany przez Normana Reedusa, znanego przede wszystkim z "The Walking Dead", a oprócz niego w grze występują Mads Mikkelsen i Guillermo del Toro. 

W "Cyberpunk 2077" jest tylko Keanu Reeves, ale okazuje się, że nie jest to jedyna gwiazda, która wzięła udział w produkcji gry.

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

Quebonafide w "Cyberpunk 2077". Gdzieś ukrywa się także Taco Hemingway

Podczas streamu z Cyberpunk 2077 TVGry natrafiono na postać, która dubbingowana jest najpewniej przez Quebonafide, który został wymieniony w napisach końcowych. Postać ta ma ledwie dwie kwestie, ale dość łatwo poznać charakterystyczny głos rapera, który jest wielkim fanem gier wideo, o czym wielokrotnie wspomina w swoich utworach. 

 

>>> Zobacz też: Cyberpunk 2077. Co tym razem dostajemy od twórców Wiedźmina? Oto wszystko, co musicie widzieć na temat nowej produkcji CD Projekt RED

W pewnym momencie pojawiały się nawet doniesienia, że Quebonafide podłoży głos pod główną lub jedną z głównych postaci. To się nie potwierdziło, ale ostatecznie i tak usłyszeliśmy Quebo w grze. Całości smaczku dodaje utwór z jego ostatniej płyty "Romantic Psycho". Jedna z jej wersji, "Japan Edition" zawiera bonusowy utwór o nazwie "JESTEMKURWACZARODZIEJEM", który ma też alternatywną nazwę "CYBERPUNK". 

Quebo to nie jedyny raper, który użyczył swojego głosu postaci z "Cyberpunk 2077". Z czasem może uda się odkryć bohatera, którego dubbingował Taco Hemingway, który również znalazł się w napisach końcowych do gry. 

>>> Zobacz też: Technologie przyszłości w Cyberpunku 2077. Które z nich już istnieją, a na które trzeba będzie jeszcze poczekać?

Więcej o: