Nie żyje Sławomir Wesołowski, współtwórca zespołu Papa Dance. Zmarł w Wigilię

W wieku 66 lat zmarł Sławomir Wesołowski, współtwórca zespołu Papa Dance. Przez lata zajmował się realizacją i kompozycją piosenek. Pracował jako realizator nagrań i producent muzyczny między innymi z Lady Pank, Republiką, Andrzejem Zauchą i Anną Jantar.

Polsat News przekazał w poniedziałek informację, że artysta zmarł w Wigilię. Wesołowski przez lata zajmował się realizacją i kompozycją piosenek. Po rozpadzie zespołu pozostawał na emigracji w USA, ale wrócił do Polski.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Papa D. wygrało sprawę w sądzie po 12 latachPapa Dance po 12 latach doczekało się wyroku w sprawie plagiatu. Są niewinni

Odszedł Sławomir Wesołowski współtwórca zespołu Papa Dance

Zespół Papa Dance powstał w 1984 roku z inicjatywy producentów Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Pierwsze przeboje Papa Dance to między innymi ''W 40 dni dookoła świata'' i ''Ordynarny faul''. Skład grupy zmieniał się aż cztery razy.

W 1990 roku grupa zawiesiła swoją działalność i powróciła na scenę dopiero w 2001 roku. Wesołowski był  przeciwnikiem reaktywacji zespołu i przez długi czas rościł sobie prawa do nazwy. Kompozytorowi nie udało się jednak wygrać batalii sądowej z zespołem.

Realizator nagrań i kompozytor

O śmierci muzyka poinformowała również strona kulturalni.pl. "Nie żyje Sławomir Wesołowski. Realizator nagrań i kompozytor. Wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim, pod pseudonimem Adam Patoh, komponował muzykę do piosenek zespołu 'Papa Dance'. Współpracował również z Lady Pank, Republiką, Daab, Frankiem Kimono, Krystyną Prońko" - napisali autorzy.

Więcej o: