Janda o sprawie szczepień: Podałam prof. Gaciongowi listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami

Krystyna Janda zdradziła szczegóły na temat szczepień aktorów, które zorganizował Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jak przyznała, przekazała prof. Zbigniewowi Gaciongowi listę ośmiu osób, które w lutym miały wziąć udział w akcji promującej szczepienia. - 29 grudnia ktoś z przychodni zadzwonił, że jest kłopot, jest otworzona szczepionka, jest pusto - opowiedziała.

- Myślę, że wszystko wynika z bałaganu. Najpierw z nami rozmawiano na temat promocji szczepień i myśmy się, wielu aktorów seniorów, zgodzili się na tę promocję. Mieliśmy być szczepieni po medykach, powiedziano nam, że prawdopodobnie będziemy szczepieni ok. połowy lutego - powiedziała w "Faktach po faktach" TVN24 Krystyna Janda.

Zobacz wideo Szczepienia na WUM poza kolejnością. Posobkiewicz: To nauczka dla innych

Aktorka doprecyzowała, że rektorowi WUM prof. Zbigniewowi Gaciongowi, podała "listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień". Dodała, że prof. Gaciong znał osoby z fundacji Jandy, które zgłosiły się do promocji szczepień. Chodzi o osiem osób. - Przyszliśmy 29 grudnia do teatru na próbę i ktoś z tej przychodni zadzwonił, że jest kłopot, jest otworzona szczepionka, jest pusto. Zapytano, czy możemy przyjechać i się zaszczepić - mówiła Janda. 

Krystyna Janda: Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki

Jak dalej opisywała, następnie pojechała z grupą seniorów z jej fundacji do przychodni. - Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki, powiedziano nam, że absolutnie nie, że jest zawirowanie przez okres świąteczny, wielu ludzi wyjechało - mówiła.

Janda stwierdziła, że w punkcie szczepień "nie było absolutnie kogo". - Siedziały pielęgniarki, lekarze, nie było nikogo, zaszczepiliśmy się w ciągu 15 minut i po nas nie było widać ludzi, którzy wchodzą - powiedziała. - Jeśli któryś z medyków czy lekarzy uważa, że zabraliśmy mu jego szczepionki, to bardzo przepraszam. Zrobiliśmy to bez świadomości, mając też pełną wiedzę, że ta kampania reklamowa jest bardzo potrzebna w Polsce - dodała.

***

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Więcej o: