Życzenia walentynkowe. Czego życzyć w Dniu Zakochanych?

Życzenia walentynkowe to coraz popularniejszy zwyczaj. Składają je sobie nie tylko zakochani, ale także osoby bliskie, które darzą się ciepłymi uczuciami.

Życzenia na walentynki: nie tylko dla zakochanych

Życzenia na walentynki coraz częściej składają sobie osoby, których nie łączą relacje romantyczne. Święto Zakochanych wykorzystywane jest do okazywania sobie nawzajem życzliwości i czułości. Jest to bardzo dobra tendencja, zwłaszcza w czasach kiedy na każdym kroku można dostrzec to jak bardzo obojętni stają się ludzie na cudzą krzywdę i niedolę. Sytuacja ta nieco uległa zmianie w okresie pandemii, kiedy wspólny cel jednoczy wielu ludzi, którzy na co dzień nie zawsze są w stanie znaleźć nić porozumienia. Zbliżające się walentynki warto więc wykorzystać na składanie sobie życzeń i okazywanie wsparcia tak ważnego w tych trudnych dla większości ludzi czasach.

Wierszyki na walentynki dla chłopaka: przykłady

Tradycją stało się przesyłanie sobie w Dniu Zakochanych wierszyków na walentynki. Dla chłopaka można wybrać zarówno rymowanki humorystyczne jak i te poważniejsze.

W Dniu świętego Walentego, dla misiaczka kochanego, Wielkie serce ślę ja skrycie, bo ja kocham Cię nad życie, Gdyby księżyc umiał mówić, gdyby odgadł myśli me, To na pewno by wygadał, jak ja mocno KOCHAM CIĘ!
Tyle ciepła w Twoim głosie, tyle siły w rękach Twych. Gdy w kochane patrze oczy, niestraszny sztorm, niestraszne mroczne dni. Tak wiele szczęścia znalazłam. Tak dobrze przy boku Twym. I miłość szczerą poznałam i barwy dni, piękno chwil największy to skarb w życiu mym!
Pokochałam oczy Twe I chcę patrzeć tylko w nie. Zobaczyłam usta Twe, Pokochałam także je. Choć spojrzenia chwilę trwały, Podobałeś mi się cały. Wszystko Twoje miłe jest, Każde słowo, każdy gest. Za ten wiersz nie gniewaj się, Bo naprawdę kocham Cię.

Zobacz też: Książki o miłości - pozycje nie tylko dla miłośników romansów

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden [Popkultura Extra]

Życzenia walentynkowe dla koleżanki, czyli fajne wierszyki

Życzenia walentynkowe dla koleżanki to miły gest względem osoby, z którą łączy nas przyjaźń lub koleżeństwo. Można je przesłać SMS-em lub za pomocą komunikatorów internetowych. W tym przypadku sposób nie jest aż tak bardzo istotny. Liczy się pamięć i dobre chęci, które na pewno zostaną docenione przez odbiorcę.

Nie mogę Wam przesłać róż kwitnących, Tylko moc życzeń gorących. Życzę Ci szczęścia, zdrowia i wiele radości, Oraz szczęśliwej długiej miłości. Niech los z Twoich oczu nigdy łez nie uroni. Niech życie układa Ci się pomyślnie. Wszystko, co piękne i wymarzone W dniu Walentynek będzie spełnione!
Te życzenia Ci przesyła, Walentynka pewna miła. W dniu tak pięknym i wspaniałym Życzę Tobie sercem całym. Dużo szczęścia, namiętności, Nie kończącej się miłości.
Za wszystkie wspólne chwile, które były bardzo miłe, za lody razem zjedzone i przygody szalone, chcę ci podziękować dziś i powiedzieć, że jesteś słodki miś!

Życzenia walentynkowe dla dziewczyny, czyli gorące wyznania 

Życzenia walentynkowe dla dziewczyny powinny odkrywać wszystkie uczucia, jakimi darzymy naszą drugą połowę. Pamiętajmy, aby w tym dniu w szczególny sposób zadbać o ukochaną osobę i złożyć jej najpiękniejsze życzenia, które będą płynąć wprost z serca.

Chociaż ja się Tobie nie rzucam na szyję, to dla Ciebie przecież serce moje bije. Miłość moja szczera, a myśli gorące - w dowód przesyłam całusów tysiące.
Gdyby moje serce Twego nie kochało, To by nic do Ciebie nie napisało, Lecz moje serce tak Twoje Miłuje, Że ręka pisze, co ono dyktuje.
Czułości garść dziś przyniosę, rozłąki z Tobą nie zniosę. Jesteś całą moją radością, pozwól utulić się miłością.
Powinno wiedzieć serce Twoje, jakie jest imię moje. Ten, kto to pisze, jest Ci dobrze znany, ten, kto to czyta, jest stale kochany!

Zobacz też: Film na walentynki - sprawdź 5 propozycji od serca

Więcej o: