Znoszenie obostrzeń. Czy będziemy mogli pójść na seans do Multikina, Heliosa i Cinema City?

Podczas środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania gospodarki w maju. Według harmonogramu 29 maja mają zostać ponownie otwarte kina i teatry. Zobacz, czy po zniesieniu obostrzeń będziesz mógł obejrzeć film w Multikinie, Heliosie i Cinema City.

Osoby, przychodzące na seans po 29 maja będą musiały przestrzegać ścisłego rygoru sanitarnego. W salach widzowie będą musieli mieć zasłonięty nos oraz usta maseczką, dodatkowo będą mogli zająć tylko 50 proc. wszystkich miejsc dostępnych w kinie.

Zobacz wideo Producenci "Sexify" o współpracy z Netflixem: Niemożliwe byłoby zrealizowanie tego w jakimkolwiek innym miejscu [Popkultura]

Czy od 29 maja będziemy mogli obejrzeć filmy w Multikinie, Heliosie i Cinema City?

Sieć kin Multikino poinformowało, że od 29 maja 2021 roku wznowi swoja działalność. "Rozpoczęliśmy już rozmowy z dystrybutorami filmowymi w zakresie przygotowania atrakcyjnego repertuaru dla naszych widzów" - czytamy w oświadczeniu Multikina.

"Bazując na powszechnie dostępnych badaniach uważamy, że sale kinowe są bardziej bezpieczne niż inne miejsca spędzania wolnego czasu, w tym restauracje, głównie za sprawą tego, iż w salach kinowych jest stała, wymuszona wymiana powietrza, istnieje możliwość kontrolowania dystansu między widzami (numerowane miejsca) oraz faktu, że podczas seansu w sali kinowej widzowie nie prowadzą rozmów" - przypominają w komunikacie pracownicy Multikina.

Helios również zapowiedział, że od 29 maja kinomani ponownie będą mogli obejrzeć najnowsze produkcje w kinach sieci. "W repertuarze, poza regularnymi seansami, znajdziecie dla siebie także różnorodne projekty specjalne!" - zapewniają w komunikacie pracownicy kina. "Oczywiście zadbamy także, aby każdy z Was czuł się komfortowo podczas filmowych wizyt, naturalnie będziemy stosować się do wszelkich wymogów dotyczących higieny i bezpieczeństwa" - zapewniają w oświadczeniu.

Jak udało się dowiedzieć portalowi wirtualnemedia.pl, sieć kin Cinema City nie podała jeszcze daty otwarcia kin. - Ostateczną datę otwarcia kin Cinema City potwierdzimy po zapoznaniu się z pełnymi informacjami, wytycznymi i instrukcjami bezpieczeństwa wydanymi przez władze - przekazał portalowi Mateusz Krasuski, brand manager Cinema City Poland.

Multikino, Helios i Cinema City nie otworzyły się 12 lutego

Rząd w lutym 2021 roku zezwolił na otwarcie kin, jednak na ten krok zdecydowały się głównie kina studyjne. Multikino, Helios i Cinema City postanowiły wówczas nie wznawiać swojej działalności ze względu na m.in. wysokie koszty przedsięwzięcia.

"Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją - nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około czterech tygodni" - oświadczyła w lutym sieć kin Helios.

Podobne stanowisko zajęły również Multikino i Cinema City.

Więcej o: