Macie wolnych kilka tysięcy dolarów? Możecie sobie kupić włosy Kurta Cobaina z Nirvany. Dokładnie sześć

Wielbiciele muzyki Nirvany, którzy dysponują przynajmniej 2,5 tys. dol, mogą sprawić sobie naprawdę wyjątkową i bardzo rzadką pamiątkę po tragicznie zmarłym liderze zespołu Kurcie Cobainie. Na aukcję właśnie trafiły włosy muzyka - to pierwszy taki przypadek na rynku.

W ofercie firmy Iconic Auctions, która specjalizuje się w sprzedaży najróżniejszych pamiątek po słynnych muzykach, znalazła się wyjątkowa propzycja. Zapomnijcie o tak banalnych gadżetach jak podpisane przez gwiazdę rocka płyta, zdjęcie, bilet czy plakat sprzed kilkudziesięciu lat. 

>>> Ktoś kupił sweter Kurta Cobaina za ponad milion złotych. Ma wypalone dziury i nikt go nie prał od lat <<<

Zobacz wideo Rick Astley zaśpiewał hit Nirvany?

Możecie sobie kupić włosy Kurta Cobaina

Do tej pory wielbiciele Nirvany mogli kupić sobie naprawdę różne przedmioty związane z Cobainem. Na aukcje trafiały w ostatnich latach jego ubrania, instrumenty, na których grał czy też nawet karta kredytowa, której używał. Po raz pierwszy jednak na rynku aukcyjnym dostępne są jego włosy. 

Nirvana: Kurt Cobain Hair Presentation (John Reznikoff/University Archives Provenance)Nirvana: Kurt Cobain Hair Presentation (John Reznikoff/University Archives Provenance) Iconic Auctions - materiały promocyjne

Jak czytamy w opisie przedmiotu na aukcji, to "niezwykle rzadki okaz". Za minimalną kwotę 2,5 tysiąca dolarów (czyli około 9,5 tysiąca złotych) można na aukcji nabyć dokładnie sześć włosów, które z głowy Kurta Cobaina jeszcze w 1989 roku ścięła Tessa Osbourne. Strzyżenie odbyło się w trakcie trasy koncertowej "Bleach" - jeszcze zanim "Nevermind" zrobiło furorę na światowych rynkach muzycznych. Dokładnie do postrzyżyn doszło 29 października 1989 roku w Birmingham na 27 Holy Rd. Żeby było ciekawiej, Tessa i Kurt w trakcie strzyżenia zrobili sobie wspólne zdjęcia, które także trafią do rąk szczęśliwego nabywcy.

Iconic Auctions - Materiały promocyjneIconic Auctions - Materiały promocyjne Nirvana: Kurt Cobain Hair Presentation (John Reznikoff/University Archives Provenance)

Tessa ewidentnie należy do osób sentymentalnych, bo zachowała tych kilka włosów, które po tragicznej śmierci Cobaina dała w prezencie artystce z Seattle - Nicole DePolo. Ona z kolei przekazała próbkę Johnowi Reznikoffowi z University Archives, który znany jest jako najsłynniejszy ekspert i kolekcjoner włosów na świecie. W 2014 roku znalazł się w "Księdze rekordów Guinnessa" dzięki swojej "największej kolekcji historycznych włosów". 

To za jego pośrednictwem próbka trafiła do domu aukcyjnego, który dokładnie sprawdza autentyczność wystawianych przez siebie pamiątek. Aukcja, w trakcie której można kupić włosy Cobaina, potrwa do 15 maja.

 
Więcej o: