"Wiedźmin" - drugi sezon serialu z oficjalną datą premiery! Na Netflixie jeszcze w 2021 roku

Koniec oczekiwania! W piątek Netflix ogłosił datę premiery długo wyczekiwanego drugiego sezonu serialu "Wiedźmin". Geralt, Yennefer i Ciri powrócą na ekrany telewizorów i komputerów 17 grudnia 2021 roku.

"Wiedźmin" przez pandemię miał opóźnienia w realizacji drugiego sezonu, więc fani zastanawiali się, kiedy nowe odcinki trafią na platformę Netflix. W piątek po południu wszystko stało się jasne. Oficjalna data premiery drugiego sezonu tego niezwykle popularnego serialu fantasy to 17 grudnia 2021

Również w piątek w serwisie Youtube pojawił się najnowszy teaser drugiego sezonu "Wiedźmina".

 

"Wiedźmin" z oficjalną datą premiery. Premierę drugiego sezonu zaplanowano na 17 grudnia 2021 r.

Emisja pierwszego sezonu "Wiedźmina" rozpoczęła się rozpoczęła się 19 grudnia 2019 r. O sukcesie serialu, będącego ekranizacją książek Andrzeja Sapkowskiego, niech świadczy to, że w ciągu pierwszego miesiąca od premiery produkcję obejrzało na Netfliksie ponad 76 milionów widzów.

W kwietniu 2021 r., po 158 dniach pracy, zakończono zdjęcia do drugiego sezonu "Wiedźmina". Serial kręcono w 15 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. W produkcję zaangażowano 89 członków obsady i około 1200 członków ekipy.

"Wiedźmin". Neflix. Drugi sezon serialu

"Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna - dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka" - czytamy w opisie serialu.

W głównych rolach powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey. Pojawią się też nowe twarze: Yasen Atour jako Coen, Agnes Born w roli Vereeny, Paul Bullion jako Lambert, Basil Eidenbenz jako Eskel, Aisha Fabienne Ross jako Lydia, Mecia Simson jako Francesca i Kim Bodnia w roli Vesemira. Fanów "Gry o Tron" z pewnością ucieszy obecność Kristofera Hivju, znanego z roli Tormunda, który w "Wiedźminie" wcieli się w Nivellena.

Netflix pracuje również nad prequelem "Wiedźmina" - "The Witcher: Blood Origin", sześcioodcinkowym limitowanym serialem. Produkcja przedstawia dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu z Henrym Cavillem. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: