Dziennikarka TVP Kultura ma raka. Trwa zbiórka na kosztowne leczenie

"Choroba spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie byłam na nią przygotowana... Nikt chyba nie jest, zwłaszcza w wieku, w którym tak naprawdę życie dopiero nabiera tempa!" - pisze Klementyna Wohl, wydawczyni TVP Kultura, prosząc o wsparcie.

35-letnia dziennikarka TVP Kultura pierwsze symptomy swojej choroby odczuła kilka miesięcy temu. Jak sama pisze, na diagnozę czekała długo. "Wizyty u lekarza zawsze dawały tę samą odpowiedź - niestrawność. Pomimo postawionej diagnozy, wdrożonego leczenia i lekkostrawnej diety mój stan się pogarszał… dolegliwości nie ustępowały, a wręcz przeciwnie nasilały się. Aż nadszedł moment, w którym ból był już nie do zniesienia…" - wspomina.

Potrzebna pomoc, zbiórka trwa jeszcze dwa dni

Niestety, w końcu postawiona diagnoza to: rozległy nowotwór w obrębie układu pokarmowego, nieoperacyjny. "Ograniczone możliwości leczenia brzmią jak wyrok" - przyznaje Klementyna Wohl, jednak chce spróbować operacyjnego usunięcia rozległego guza i dalszego leczenia - dla siebie, dla swojego siedmioletniego syna, dla narzeczonego, bliskich.

"Przyjmie mnie najprawdopodobniej Klinika w Heidelbergu, która zgodziła się podjąć skomplikowane leczenie, którego koszt wynosi minimum 65 tys. euro" - pisze Wohl. Musi jeszcze zebrać ponad 186 tys. złotych w dwa dni. 

Link do zbiórki można znaleźć tutaj.

Zobacz wideo Pierwsza pomoc - udar. Jak rozpoznać i postępować w razie wystąpienia objawów, radzi ratownik medyczny Adrian Zadorecki

- Wierzę, że mam jeszcze szanse na życie... że mój synek nie straci matki, a narzeczony przyszłej żony. Boję się, że gdy pomoc dla mnie będzie w zasięgu ręki, jedyną przeszkodą stanie się brak pieniędzy na leczenie. Dlatego proszę, nie zostawiajcie mnie samej! Chcę żyć, mam dla kogo! - apeluje Wohl.