Po prawie 30 latach z Polskiego Radia odeszła Anna Burzyńska. W Trójce zastępowała Magdę Jethon

Anna Burzyńska po trwającej niemal 30 lat karierze w Polskim Radiu rozstała się z rozgłośnią i przeszła na emeryturę. Ostatnio pracowała jako sekretarz radiowej Jedynki, wcześniej to samo stanowisko piastowała także w radiowej Trójce. Ona i Anna Krakowska były bliskimi współpracowniczkami Magdy Jethon.

"Radio to magiczne miejsce [...]. To mój drugi dom. Z niesłabnącą energią pomagam moim znakomitym koleżankom i kolegom — autorom audycji — w rozmowach z tymi, którzy są najważniejsi — ze Słuchaczami" - pisała Anna Burzyńska w swoim profilu na stroniePolskiego Radia.

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Burzyńska odeszła z Polskiego Radia

Anna Burzyńska w Polskim Radiu pracowała od 1992 roku. Przez większość swojej radiowej kariery związana była z Trójką, do której trafiła już w 1995 roku. Zaczynała w redakcji Aktualności, później mianowano ją sekretarzem anteny. Kiedy III Programem Radia Polskiego kierowała Magdalena Jethon, Burzyńska była zastępcą dyrektora anteny, później ponownie mianowano ją sekretarzem Trójki. 

Na chwilę przeniosła się do radiowej Jedynki, gdzie w latach 2007-2009 pełniła obowiązki sekretarza.  Po krótkiej przerwie wróciła do macierzystej Trójki w 2009 roku i pracowała tam aż do 2016 roku, kiedy to zaczęły się pierwsze roszady po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych.

W maju 2016 roku została przeniesiona do Jedynki, gdzie oddelegowano ją do portalu PolskieRadio.pl. Tam była odpowiedzialna za przygotowywanie materiałów na stronę, miała brać udział w dużych projektach takich jak obsługa Lata z Radiem czy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wtedy też projektem kierował Krzysztof Kossowski, który do Polskiego Radia przywędrował z Telewizji Republika. Po niespełna roku działania w tym trybie Anna Burzyńska przejęła obowiązki sekretarza radiowej Jedynki, które piastowała aż do teraz. 

Jak donosi press.pl po odejściu Anny Burzyńskiej, jej obowiązki przejęła nowa zastępczyni sekretarza Jedynki, Magdalena Angiel-Binek. Na tym stanowisku pracowała przez kilka miesięcy, wcześniej działała w Agencji Promocji Polskiego Radia — tam była odpowiedzialna za Trójkę.

Więcej o: