Portrety, które mogą zmienić los psów ze schroniska. Zapraszamy na charytatywny wernisaż Michała Torzeckiego - Win:Win

Już po raz piąty artysta Michał Torzecki oraz firma Daftcode zapraszają na wernisaż charytatywny Win:Win, pod hasłem "Sztuka pomagania czworonogom". Goście wydarzenia będą mogli nie tylko podziwiać portrety psów ze schroniska, ale też spotkać czworonogi na żywo. Pełne emocji obrazy i rozczulająca obecność psiaków na wydarzeniu mają skłonić gości do rozważenia adopcji oraz finansowego wsparcia czworonogów przed zimą. Oprócz samych obrazów, cegiełkami będą też unikatowe gadżety sprzedawane w trakcie wydarzenia, z których dochód zostanie przekazany na opiekę weterynaryjną podopiecznych Schroniska w Korabiewicach fundacji Viva.

Wydarzenie odbędzie się 23 września w godz. 18:00–22:00 w Centrum Praskim Koneser. Co wyróżnia wernisaż Win:Win? Po pierwsze, fakt, że na wydarzeniu będzie można rozpocząć proces adopcyjny sportretowanego psa. Osoby, które się na to zdecydują, otrzymają po sfinalizowaniu adopcji obraz z podobizną swojego pupila. Po drugie, w tej akcji dobroczynnej wygrywają wszyscy: psy dostają wsparcie finansowe lub nowy dom, a ludzie zyskują czworonożnych przyjaciół na całe życie. Jeśli nie mogą sobie pozwolić na adopcję, wspierają schronisko w Korabiewicach, kupując limitowane plakaty, obrazy, kubki i inne przedmioty z charakterystycznymi mordkami psów autorstwa Michała Torzeckiego. Win:Win to więc świetna okazja, żeby w otoczeniu sztuki wesprzeć psy ze schroniska i poznać ich charaktery, a także porozmawiać z wolontariuszami i samym artystą.

– Łączenie sztuki z dobroczynnością to moja życiowa misja, dlatego ogromnie cieszy mnie, że Win:Win przyciąga co roku tak wiele osób z wielkimi sercami. W poprzednich czterech edycjach wydarzenia zebraliśmy dla schronisk łącznie ponad 145 tysięcy złotych. Wiem jednak, że wydatki na leki i specjalistyczną opiekę dla chorych i starszych psów to w schronisku studnia bez dna i liczy się każda pomoc. Warto więc odwiedzić wystawę, poznać psiaki i dać im choćby symboliczne wsparcie – mówi Michał Torzecki.

Piąta edycja Win:Win będzie wyjątkowa z kilku względów. Oprócz nowej lokalizacji, Centrum Praskiego Koneser, nowością będzie loteria charytatywna oraz specjalna oferta i cegiełki od partnerów wydarzenia: producenta olejków CBD dla zwierząt Full Spectrum, twórców ręcznie robionych przypinek Pinswear i cateringu dla czworonogów Psi Bufet.

Na wernisaż zapraszamy 23 września do Centrum Praskiego Koneser. Dokładna lokalizacja jest uzależniona od pogody w dniu wydarzenia. Aktualne informacje będą publikowane na wydarzeniu na Facebooku. Wstęp wolny.

Zobacz wideo Dla idola można rysować, można zrobić sobie tatuaż na czole, można też napisać powieść, z której powstanie hitowa seria filmów

***

WAŻNE: Prosimy nie przyprowadzać swoich czworonogów na wydarzenie. Na miejscu będą psy do adopcji, a inne zwierzęta mogą być dla nich niepotrzebnym stresem. Dodatkowo, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku noszenia maseczki. Dziękujemy za wyrozumiałość.