Udziałowcy pozwali firmę Netflix. Miała wprowadzić akcjonariuszy w błąd

Netflix miał wprowadzić akcjonariuszy w błąd, nie mówiąc o spadku liczby subskrybentów. Doprowadziło to do dużego spadku cen akcji. Pozew został złożony w sądzie w San Francisco.

Netflix to portal streamingowy, który powstał w 1997 roku. Do 2010 działał wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, a od jesieni 2016 roku jest dostępny również na terenie Polski. Obecnie Netflix jest dostępny dla użytkowników na całym świecie, poza kilkoma wyjątkami. Z serwisu nie korzystają mieszkańcy Chin, Syrii, Korei Północnej, a po inwazji Rosji na Ukrainę Netflix przestał być dostępny również w Rosji. 

Zobacz wideo "Poskromienie złośnicy" - zwiastun polskiej produkcji do oglądania na Netfliksie

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Akcjonariusze pozwali Netfliksa

We wtorek w sądzie federalnym w San Francisco udziałowcy Netfliksa złożyli pozew przeciwko serwisowi. Powodowie twierdzą, że Netflix wprowadził inwestorów w błąd nie mówiąc o spadku liczby subskrybentów portalu streamingowego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Zdaniem udziałowców doprowadziło to do dużego spadku cen akcji - podaje "Variety". Jak przekazał portal Investopedia.com, głównymi akcjonariuszami Netflix są Leslie J. Kilgore, David Hyman, Greg Peters, Capital Research Group Investors, Vanguard Group Inc. i BlackRock Inc. Udziałowcy chcą uzyskać od Netfliksa odszkodowanie pieniężne, jednak na razie nie wiadomo w jakiej wysokości. 

Netflix w kwietniu ujawnił, że stracił 200 000 subskrybentów

Jak czytamy w pozwie opublikowanym przez "Variety", Netflix i jego dyrektorzy "zastosowali urządzenia, schematy i sztuczki do oszukiwania [inwestorów], będąc w posiadaniu istotnych niekorzystnych informacji niepublicznych". Akcjonariusze mieli zostać wprowadzeni w błąd po publikacji raportu za pierwszy kwartał bieżącego roku. Powodowie twierdzą, że Netflix nie ujawnił, że zwiększenie konkurencji na rynku spowolni wzrost serwisu. 20 kwietnia Netflix podał, że stracił 200 tys. subskrybentów w pierwszym kwartale bieżącego roku - informuje Tickernews.co.

Więcej o: