Eurowizja 2022. Przed nami występ Krystiana Ochmana. Jak głosować? Wyjaśniamy

Eurowizja 2022 Eurowizja oficjalnie rozpoczęła się 8 maja. Z pierwszego półfinału zostali wyłonieni już pierwsi finaliści. Przed nami drugi etap, w którym Krystian Ochman zawalczy o awans do finału. Jak oddać głos w konkursie? Wyjaśniamy.

Eurowizja w Turynie już trwa! Tegoroczna ceremonia otwarcia odbyła się 8 maja na terenie kompleksu pałacowego Venaria. Krystian Ochman zaprezentował się na turkusowym dywanie w towarzystwie czterech tancerek oraz reżyserów jego występu - Mikołaja Dobrowolskiego i Tomasza Klimka. W czwartek 12 maja 2022 roku wystąpi na scenie Pala Alpitouza i zawalczy w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji o awans do wielkiego finału. Koncert rozpocznie się o godzinie 21. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Viki Gabor ma dość „Superhero"? Marzy jej się Eurowizja dla dorosłych!

Eurowizja 2022. Jak głosować na Polskę?

Spośród 17 uczestników pierwszego półfinału, który odbył się we wtorek 10 maja, awansowało 10 państw: Armenia, Grecja, Holandia, Islandia, Litwa, Mołdawia, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Ukraina.

W drugim półfinale na scenie wystąpi: Australia, Azerbejdżan, Belgia, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Finlandia, Gruzja, Irlandia, Izrael, Macedonia Północna, Malta, Polska, Rumunia, San Marino, Serbia, Szwecja.

Krystian Ochman wystąpi w drugiej połowie wieczoru jako czternasty. O jego awansie zadecydują punkty od widzów i jurorów. Zgodnie z zasadami Polacy nie mogą wesprzeć go SMS-ami, ponieważ nie mogą głosować na swojego kandydata. Oddać głos mogą więc ci, którzy przebywają poza granicami kraju i mają zagraniczny numer telefonu.

 

Kalush Orkiestra podczas półfinału na Eurowizji (2022 r.) Eurowizja 2022. Kalush Orchestra reprezentuje Ukrainę. Co o nich wiemy?

Krystian Ochman faworytem konkursu

Przedstawiciele mediów uważają, że w czołowej trójce drugiego półfinału znajdą się: Szwecja, Serbia i Polska - podaje portal Eurowizja. org. Krystian Ochman od wielu tygodni uchodzi za jednego z faworytów 66. Konkursu Piosenki. Notowania bukmacherów wskazują, że z piosenką "River" awansuje do finału. Nasz reprezentant jest już po próbie jurorskiej, po której zebrał dobre recenzje.

 

Kalush Orchestra i Ochman w utworze 'Stefania' Eurowizja. Ochman i Kalush Orchestra z Ukrainy w jednej piosence

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: