Jessica Chastain w Ukrainie. Laureatka Oscara spotkała się z prezydentem Zełenskim

Nagrodzona Oscarem Jessica Chastain od wybuchu wojny w Ukrainie obserwuje sytuację i nie pozostaje obojętna. Amerykańska aktorka w pierwszy weekend sierpnia sama pojechała do ogarniętego wojną kraju, gdzie spotkała się z prezydentem Zełenskim i odwiedziła między innymi szpital dziecięcy w Kijowie.

"Amerykańska aktorka Jessica Chastain jest dziś w Ukrainie. Dla nas wizyty takich sławnych ludzi są niezwykle ważne. Dzięki temu świat usłyszy, pozna i zrozumie prawdę na temat tego, co się dzieje w naszym kraju. Dziękujemy za wsparcie" - napisał w niedzielę na swoim profilu na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tak wyglądał transport zniszczonych rosyjskich czołgów na wystawę w Warszawie

Chastain w Ukrainie. Spotkanie z prezydentem i nie tylko

Nagrodzona Oscarem za główną rolę w filmie "Oczy Tammy Fye" Jessica Chastain dotarła do Kijowa w niedzielę 7 sierpnia. Na dworcu kolejowym przywitała ją oficjalna ukraińska delegacja. W pierwszej kolejności artystka skierowała się do szpitala dziecięcego Ochmatdyt, gdzie leczone są dzieci z Chersonia i Czernihowa. W szpitalu Chastain rozmawiała z lekarzami i pacjentami, którzy opowiadali jak, jak placówka działa podczas wojny. Poza tym gwiazda pozowała do zdjęć i dawała autografy. Jeden ze wpisów brzmiał: "Jesteś taka dzielna".

 

Aktorka jeszcze w marcu tego roku dzieliła się na Twitterze zdjęciami ze schronów przeciwbombowych. "Rzeczy, które musicie zobaczyć. Te dzielne Ukrainki były zmuszone rodzić dzieci w schronach" - napisała wtedy.

Chastain w niedzielę pojechała do zniszczonego przez rosyjskie wojsko Irpienia. Potem spotkała się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i szefem jego administracji Andrijem Jermakiem - zdjęcia z ich spotkania pokazują, że z przejęciem słuchała o sytuacji w kraju. 

"To piękny gest solidarności", "Świat nie może zapomnieć i opuścić Ukrainy", "Byłam wielką fanką Jessiki, ale teraz kocham ją jeszcze bardziej", "Dziękujemy za wsparcie dla Ukrainy i jej niesamowitego prezydenta" - piszą ludzie w komentarzach pod fotografiami z wizyty aktorki. Chastain jest po Seanie Pennie, Bennie Stillerze i Angelinie Jolie hollywoodzką gwiazdą, która czynnie wykazała poparcie dla Ukrainy walczącej z Rosją. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: