Włochy. Pożar na wyspie Pantelleria. Spłonęło już 30 ha lasów. Ogień wdarł się do domu Giorgio Armaniego

W pożarze na włoskiej wyspie Pantelleria w regionie Sycylii spłonęło już 30 hektarów lasów. Strażacy informują, że ogień został przez kogoś podłożony. W środę ewakuowano m.in. Giorgio Armaniego i jego gości, bo do domu projektanta mody wdarł się ogień.

Trwa walka z pożarem na włoskiej wyspie Pantelleria. W czwartek o świcie na miejsce przybyły promem z Trapani i Palermo jednostki sycylijskiej straży pożarnej. W akcji udział biorą również samoloty gaśnicze. Przed pożarem musiał uciekać m.in. znany projektant mody - Giorgio Armani.

Zobacz wideo Prezydent Przemyśla o wizycie Salviniego: Na początku myślałem, że to ponury żart

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Włochy. Pożar strawił 30 hektarów lasu

Pantelleria, wyspa o powierzchni 80 kilometrów kwadratowych, jest najbliżej położonym Afryki terytorium Włoch. Od wybrzeży Tunezji dzieli ją 70 kilometrów. Wyspa jest popularnym miejscem wypoczynkowym. Ogień strawił tam już ponad 30 hektarów lasu. 

Kilkadziesiąt osób z terenów nad wybrzeżem zostało odciętych pożarem od reszty wyspy. W środę wieczorem ewakuowano je z niebezpiecznego terenu drogą morską. Zdaniem strażaków pożar jest wynikiem celowego podłożenia ognia. Zapewniają oni, że dzięki posiłkom i zmianie kierunku wiatru niebawem sytuacja zostanie opanowana.

Pantelleria płonie. Przed II wojną włoska wyspa była bazą wojskową

Przed II wojną światową Pantelleria była wojskową bazą lotniczą. Dziś to modny ośrodek turystyczny, gdzie swoje rezydencje mają włoskie elity. Wczoraj swoją posiadłość wraz z gośćmi musiał opuścić jachtem projektant mody Giorgio Armani. Włoskie media podały, że ogień wdarł się do domu Armaniego.

Na Pantellerii wakacje spędzali między innymi Sting, Madonna, Sharon Stone i Gerard Depardieu.

**************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: