Scenarzysta Patryka Vegi ścigany listem gończym. CBŚ go znalazło. Miał skrytkę w saunie

Scenarzysta Patryka Vegi z filmu "Pętla" ponownie trafił w ręce Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna odpowiada nie tylko za scenariusze filmów popularnego reżysera. Wystąpił też w produkcji o kibolach zatytułowanej "Bad Boy". Śledczy podejrzewają go o prowadzenie zorganizowanej grupy przestępczej.

Współpracujący z Patrykiem Vegą w różnym charakterze Grzegorz B. był ścigany listem gończym. Jest podejrzanym w śledztwie dot. działania zorganizowanej grupy przestępczej Psychofans - dowiedziało się RMF FM. Grupa składa się z pseudokibiców chorzowskiej drużyny piłkarskiej. Poszukiwany mężczyzna odpowiadał za scenariusz do filmu "Pętla". Zagrał w filmach "Bad Boy", "Polityka", oraz w produkcji "Miłość, seks i pandemia". Współpracował też z Vegą przy realizacji "Oczu diabła".

Zobacz wideo Krzysztof Czeczot: Film to partnerzy, ujęcia, montaż i muzyka. W przypadku audio nie ma za co się schować [Popkultura Wywiad]

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Scenarzysta Patryka Vegi złapany przez CBŚ. To kolejny raz

Do pierwszego zatrzymania Grzegorza B. doszło w styczniu 2021. Wówczas usłyszał zarzut m.in. handlu narkotykami. Miał się tym zajmować w porozumieniu z grupą pseudokibiców. Prokuratura oskarżała go też o nielegalne posiadanie broni i nakłanianie do pobicia.

Wówczas poza Grzegorzem B. zatrzymano dwie inne osoby. Akcja miała miejsce na Podkarpaciu. Sąd zdecydował o umieszczeniu mężczyzny na trzy miesiące w areszcie. Po zgłoszeniu zażalenia, Grzegorza B. wypuszczono - wtedy uciekł i zaczął się ukrywać.

Grzegorz B. ukrywał się przed policją w saunie, w specjalnej skrytce

Policjanci na trop poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzny trafili w sierpniu. Udało im się ustalić, gdzie znajduje się jego kryjówka. Po przeszukaniu pomieszczeń okazało się, że scenarzysta schował się w specjalnie przygotowanej kryjówce w saunie.

Grzegorz B. trafił do aresztu. Dodatkowo ma odpowiadać za przestępstwa VAT-owskie. Na wniosek prokuratury mężczyzna został objęty tymczasowym aresztem na okres trzech miesięcy. Grupa, z którą współpracował, jest powiązana z pseudokibicami śląskiego klubu piłkarskiego. Działała od 2014 do 2017 roku, głównie w Chorzowie. W śledztwie prowadzonym na temat tej grupy oskarżono już ponad 100 osób.

************

Więcej o: