Tom Felton promuje autobiografię z pomocą psa i postaci Malfoya. Wkrótce premiera

Aktor wcielający się w czarodzieja ze Slytherinu opisuje blaski i cienie wejścia do świata Harry'ego Pottera w wieku 12 lat. Autobiografia Toma Feltona będzie miała premierę w październiku.

18 października w sprzedaży pojawi się autobiografia Toma Feltona. Aktor, którego wypromowała seria filmów o Harrym Potterze, powraca w niej do magicznego uniwersum i rozlicza się z przeszłością. Chce podzielić się z fanami refleksją, że nie tylko grany przez niego Draco Malfoy miał w Hogwarcie niełatwe życie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Książkę promuje młodziutki Felton i... jego pies

Do premiery "Beyond the Wand" został niecały miesiąc. Z tej okazji Tom Felton podzielił się z obserwującymi go w mediach społecznościowych niecodziennymi materiałami promującymi nadchodzące wydawnictwo. Poinformował również, że premierze towarzyszyć będzie cykl spotkań autorskich.

Jesteśmy tylko o jeden miesiąc od wydania 'Beyond The Wand' i rozpoczęcia trasy promującej książkę. Manchester, Los Angeles i Houston już wyprzedane! Nie mogę się doczekać, żeby was wszystkich zobaczyć

- napisał Felton na Twitterze. Do wpisu dołączył zdjęcie, na którym jako nastolatek pozuje ze swoją przyszłą książką. Choć aktor kojarzy się fanom głównie z Draco Malfoyem, oryginalna fotografia pochodzi z planu filmu "Anna i ja" z 1999 roku. To druga produkcja, w jakiej wystąpił Felton - do świata Harry'ego Pottera trafił niedługo później. W ramach promocji autobiografii aktor udostępnił również film, na którym rozpakowuje paczkę z preorderami w obecności... swojego psa o imieniu Willow. To wierna towarzyszka Feltona, która często pojawia się na fanowskich rysunkach. "Willow jest rozczarowana, że ta książka nie jest o niej" - komentują nagranie użytkownicy Twittera.

Zobacz wideo Co robi Daniel Radcliffe, by wyjść z szufladki Harry'ego Pottera? [Popkultura Extra]

Magii nie zabraknie

Choć dla wszystkich aktorów, którzy dorastali na planie filmów na podstawie serii o Harrym Potterze to doświadczenie było równie trudne co fascynujące, Felton nie odcina się od związanej z Hogwartem przeszłości. To właśnie doświadczenia zebrane przez lata wcielania się w postać roli znanego Ślizgona Draco Malfoya dominują w autobiografii. Nawiązuje do niej również "magiczny" tytuł, a wydawca przekonuje przyszłych czytelników: "przygotujcie się na spotkanie z prawdziwym czarodziejem". Książka pozwala zajrzeć za kulisy powstawania słynnej serii i przedstawia wyzwania związane z łączeniem świata czarodziejów i mugoli, a także z dorastaniem w blasku fleszy.

 

"Przez następne dziesięć lat [Felton] był w centrum wielkiego popkulturowego fenomenu, a mimo to między zdjęciami wracał do bycia normalnym nastolatkiem, próbującym dopasować się do normalnej szkoły" - czytamy w oficjalnym opisie wydawnictwa na Amazonie. Felton opisuje doświadczenia związane z pracą z największymi sławami kina, m.in. Alanem Rickmanem, Sir Michaelem Gambonem i Ralphem Fiennesem, przyjaźnie zawarte na planie filmowym, a także anegdoty ze wszystkich lat pracy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego młodego Feltona pomylono z innym słynnym blondynem, Macaulayem Culkinem, i jak aktor wykazując się slytherinowskim sprytem skłamał, by otrzymać rolę Draco, musicie poczekać do 18 października.

Więcej o: