Kraków. Koncert Rogera Watersa (Pink Floyd) odwołany. Wcześniej wydarzenie było bojkotowane

Koncert Rogera Watersa w Krakowie został odwołany. Przeciwko wydarzeniu protestowali m.in. radni miasta. "Niech zaśpiewa w Moskwie" - pisał w mediach społecznościowych Łukasz Wantuch.

"Menedżer Rogera Watersa postanowił zrezygnować z koncertu w Krakowie bez podawania przyczyny. Dziś wydarzenie znika z afiszy" - cytuje słowa Łukasza Pytko z Działu Marketingu i Sprzedaży w Tauron Arenie Kraków portal lovekrakow.pl.

Informację przekazał też sam Waters. W piątek (23 września) opublikował zaktualizowaną mapę europejskiej trasy, na której nie ma Polski. 

Przypomnijmy, wcześniej internauci nawoływali do bojkotu występów ze względu na prorosyjską postawę muzyka - poparł on aneksję Krymu przez Kreml i oskarżył zachodnie państwa o sprowokowanie agresji na Ukrainę.

Kraków. Koncert Rogera Watersa? "Niech zaśpiewa w Moskwie"

Zaplanowane na 2023 rok koncerty Rogera Watersa nie spotkały się z entuzjazmem. Koncert lidera legendarnej grupy Pink Floyd miał się odbyć w kwietniu przyszłego roku w Tauron Arenie. Występ w Krakowie od początku budził wiele kontrowersji.

- Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. […] Takie wydarzenie to byłby wstyd dla naszego miasta. Niech zaśpiewa w Moskwie - pisał na Facebooku Łukasz Wantuch. Zaangażowany w pomoc Ukrainie radny miasta od początku bojkotował wydarzenie.

Jak podaje lokalny portal, radni PiS przygotowali projekt rezolucji dotyczący uznania osób wspierających kremlowski reżim jako persona non grata w Krakowie.

"Mając na uwadze zbrodniczy atak Rosji na Ukrainę, a także wychodzące na jaw kolejne zbrodnie wojenne popełniane przez rosyjskich żołnierzy, radni Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa wyrażają oburzenie tezami i sformułowaniami wygłaszanymi przez pana Rogera Watersa, a związanymi z rosyjską inwazją na Ukrainę" - uzasadniają. Uchwała ma być głosowana na najbliższej sesji.

Zobacz wideo Wywiad z Andrzejem Sewerynem, bohaterem "Królowej"

"Lepiej pieniądze na bilet zainwestować w amunicję dla Ukrainy"

Przeciwni nie są jedynie włodarze miasta. W sieci pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy. "Niech gra u swojego kolegi Putina", "Lepiej pieniądze na bilet zainwestować w amunicję dla Ukrainy", "Stary dziad odklejony od rzeczywistości, jawnie popierający wojnę wywołaną przez Putina, przyjeżdża do mojego miasta, do mojego kraju pomagającego Ukrainie, głosić swoje poglądy? Można być za lewicą, prawicą, pomiędzy, ale nie można być takim s****nem, żeby być za rzezią niewinnych ludzi" - czytamy

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Więcej o: